Scenomania i emisja głosu

Teatr to nie tylko technika gry na scenie, prawidłowa emisja głosu, czy odpowiedni wygląd. Teatr to przede wszystkim emocje. Żeby być wiarygodnym na scenie należy pozbyć się wszelkich barier, kompleksów i zahamowań. Poprzez wcielanie się w różne postacie możemy odkrywać siebie na nowo; jest to forma swoistej „terapii ducha i ciała”.

Na warsztatach teatralnych SCENOMANIA, uczymy się jak osiągnąć stan pełnej akceptacji swojego „ ja”, by na scenie dawać radość innym. Ponadto systematyczna praca oraz konsekwencja w wykonywanych działaniach, daje ogromną satysfakcję i zadowolenie.

W programie:
1. Dykcja i emisja głosu.

Warsztaty obejmują pracę nad oddechem, fonacją, techniką mowy i higienę głosu oraz techniki relaksacyjne w celu osiągnięcia optymalnego brzmienia głosu.

2. Ciało i przestrzeń
Praca nad poznaniem możliwości swojego ciała, polega na tworzeniu improwizowanych etiud rytmiczno-gestyczno-ruchowych, zarówno indywidualnych jak i grupowych.
Uczy przekazywania jasnych treści i znaków poprzez ciało i gest, oraz świadomego gospodarowania przestrzenią. Ponadto pomaga w pozbyciu się skrępowania i nieśmiałości.

3. Interpretacja tekstu.

Zajęcia obejmują analizę tekstu w oparciu o tekst literacki. Uczą logicznego myślenia, oraz świadomego posługiwania się słowem.

4. Elementarne zadania aktorskie

Techniki i style gry, monologi, sceny dialogowych itp. Czyli słowo połączone z ruchem na scenie.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Michalska pedagog, instruktor teatralny, aktorka Teatru Ludzi Upartych. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, skupiając się nie tylko na umiejętnościach technicznych, ale również na rozwijaniu poczucia wartości, pewności siebie oraz dbałości o dobre relacje w grupie.

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i są zwieńczone pokazem teatralnym, przygotowanym przez uczestników.

Warsztaty dedykowane są dla dwóch grup wiekowych
Dzieci w wieku 8 – 14 lat
młodzież i dorośli
Odpłatność 40 zł miesięcznie

OPŁATY ZA WARSZTATY

INNE WARSZTATY