AKTIW

Aktorskie Warsztaty Teatru Impresaryjnego we Włocławku

W programie:
– praca nad świadomością sceniczną ciała,
– ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, oddechowego oraz rezonacyjnego,
– analiza i interpretacja tekstów literatury polskiej i światowej (proza, wiersz),
– ćwiczenia i zadania aktorskie,
– nagrania self tape.
Zapraszamy na grupowe zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników.

Uczestnicy którzy ukończą pełen cykl warsztatów otrzymają dyplom. Zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.

 

 

Warsztaty trwają 3 godz. raz na dwa tygodnie
Dedykowane są dla młodzieży szkół ponadpodstawowych

Warsztaty poprowadzi Łukasz Borkowski.

Łukasz Borkowski (ur. 1991 r.) – Aktor. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2015). Współpracuje z Teatrem Polonia (Minetti. Portret artysty z czasów starości Thomasa Bernharda w reż. Andrzeja Domalika), Teatrem PAPAHEMA (Proces. Rekonstrukcja Tomasza Kaczorowskiego), Teatrem Ochoty w Warszawie (roz/CZAROWANIE Grzegorza Staszaka w reż. Anny Wieczur-Bluszcz), Teatrem Narodowym w Warszawie (Kordian Juliusza Słowackiego w reż. Jana Englerta, Letnicy Maksyma Gorkiego w reż. Macieja Prusa, Opowieść zimowa Williama Shakespeare’a w reż. Marcina Hycnara). Grał także na scenie Teatru 6. piętro (Bromba w sieci autorstwa i w reż. Macieja Wojtyszki), Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki w reż. Grzegorza Chrapkiewicza), Teatru Komedia (Calliya w reż. Małgorzaty Szabłowskiej) i OPT Gardzienice (Matka odchodzi oraz Świadkowie albo nasza mała stabilizacja Tadeusza Różewicza w reż. Michała Zdunika). Zrealizował kilkadziesiąt słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia, a także spektakle telewizyjne w ramach cyklu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Teatroteka”.

Asystent podczas zajęć na kierunku aktorstwo Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2015–2018 i od 2020). Asystent reżysera Kuby Kowalskiego przy spektaklu Hedda Gabler Henryka Ibsena (Teatr Narodowy, 2019) oraz Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa, przy którym pełnił także funkcję współpracownika dramaturgicznego (Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, 2019).

W 2019 roku laureat nagrody „Arete” za najlepszy debiut w Teatrze Polskiego Radia oraz Nagrody ZASP-u „Ale Aktor!” za najlepszą rolę komediową za kreację Piotra w spektaklu Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, przyznaną podczas XXIII Festiwalu TALIA w Tarnowie.

Odpłatność 60/msc.

Zapisy w sekretariacie Teatru pod nr tel. 54 231 47 60

 

Opłaty za udział w zajęciach warsztatowych

Skip to content