AKTIW

Aktorskie Warsztaty Teatru Impresaryjnego we Włocławku

W programie:
– praca nad świadomością sceniczną ciała,
– ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, oddechowego oraz rezonacyjnego,
– analiza i interpretacja tekstów literatury polskiej i światowej (proza, wiersz),
– ćwiczenia i zadania aktorskie,
– nagrania self tape.
Zapraszamy na grupowe zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników.

Uczestnicy którzy ukończą pełen cykl warsztatów otrzymają dyplom. Zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.

 

 

Audiodeskrypcja treści strony

Warsztaty trwają 3 godz. raz na dwa tygodnie
Dedykowane są dla młodzieży szkół ponadpodstawowych

Warsztaty poprowadzi Łukasz Borkowski.

Łukasz Borkowski (ur. 1991 r.) – Aktor. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2015). Współpracuje z Teatrem Polonia (Minetti. Portret artysty z czasów starości Thomasa Bernharda w reż. Andrzeja Domalika), Teatrem PAPAHEMA (Proces. Rekonstrukcja Tomasza Kaczorowskiego), Teatrem Ochoty w Warszawie (roz/CZAROWANIE Grzegorza Staszaka w reż. Anny Wieczur-Bluszcz), Teatrem Narodowym w Warszawie (Kordian Juliusza Słowackiego w reż. Jana Englerta, Letnicy Maksyma Gorkiego w reż. Macieja Prusa, Opowieść zimowa Williama Shakespeare’a w reż. Marcina Hycnara). Grał także na scenie Teatru 6. piętro (Bromba w sieci autorstwa i w reż. Macieja Wojtyszki), Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki w reż. Grzegorza Chrapkiewicza), Teatru Komedia (Calliya w reż. Małgorzaty Szabłowskiej) i OPT Gardzienice (Matka odchodzi oraz Świadkowie albo nasza mała stabilizacja Tadeusza Różewicza w reż. Michała Zdunika). Zrealizował kilkadziesiąt słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia, a także spektakle telewizyjne w ramach cyklu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Teatroteka”.

Asystent podczas zajęć na kierunku aktorstwo Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2015–2018 i od 2020). Asystent reżysera Kuby Kowalskiego przy spektaklu Hedda Gabler Henryka Ibsena (Teatr Narodowy, 2019) oraz Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa, przy którym pełnił także funkcję współpracownika dramaturgicznego (Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, 2019).

W 2019 roku laureat nagrody „Arete” za najlepszy debiut w Teatrze Polskiego Radia oraz Nagrody ZASP-u „Ale Aktor!” za najlepszą rolę komediową za kreację Piotra w spektaklu Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, przyznaną podczas XXIII Festiwalu TALIA w Tarnowie.

Odpłatność 60/msc.

Zapisy w sekretariacie Teatru pod nr tel. 54 231 47 60

 

Opłaty za udział w zajęciach warsztatowych

Skip to content