Skąd nasz ród – legendarne początki Polski

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego w ramach dofinansowania z Programu Rządowego Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury realizuje projekt pn. „Skąd nasz ród – legendarne początki Polski”.

Całkowity koszt zadania wynosi 97 000,00 zł.

Zadanie zostało dofinansowane z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2023 kwotą 60 000,00 zł.

„Skąd nasz ród – legendarne początki Polski” to projekt przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W ramach projektu zrealizowane zostanie przedstawienie, które obejrzą młodzi mieszkańcy Kujaw; regionu ważnego z punkt widzenia tworzenia się polskiej państwowości i narodowej tożsamości. Przedstawienie wyreżyseruje Jan Polak na podstawie własnego scenariusza oraz fragmentów scenariusza Iwony Kusiak pt. „Dawno, dawno temu” , a obsadę stworzą członkowie zespołu Teatru Ludzi Upartych. Na fabułę przedstawienia złożą się m.in. legendy: „O Popielu” i „Piast Kołodziej”, które znajdują się w podstawie programowej. Spektakl pokaże historyczne miejsca ze Szlaku Piastowskiego, w tym Kruszwicę i Mysią Wieżę oraz stroje, obyczaje i język Piastów. Uczyni to zarówno poprzez żywą prezentację sceniczną jak i przez uzupełniającą akcję, projekcję multimedialną. Przedstawienie zostanie wystawione pięciokrotnie w październiku 2023r. (spektakl premierowy – nieodpłatny i spektakle szkolne – odpłatne).

WIĘCEJ PROJEKTÓW


Scena gościnna

Dodano: 1 września, 2023

Teatr pod kujawskie strzechy

Dodano: 2 września, 2022

Kinoteatr

Dodano: 2 września, 2022

Skip to content