Skąd nasz ród – legendarne początki Polski

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego na podstawie umowy nr r 07319/23/DSA z dnia 06.07.2023r. dotyczącej dofinansowania z Programu Rządowego Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury zrealizował projekt pn. „Skąd nasz ród – legendarne początki Polski”.

Całkowity koszt zadania wyniósł 104 225,25 zł.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2023 kwotą 60 000,00 zł.

„Skąd nasz ród – legendarne początki Polski” to projekt przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży. W ramach projektu zrealizowane zostało przedstawienie, które obejrzeli młodzi mieszkańcy Kujaw; regionu ważnego z punktu widzenia tworzenia się polskiej państwowości i narodowej tożsamości. Przedstawienie wyreżyserował Jan Polak na podstawie własnego scenariusza oraz fragmentów scenariusza Iwony Kusiak pt. „Dawno, dawno temu” , a obsadę stworzyli członkowie zespołu Teatru Ludzi Upartych. Na fabułę przedstawienia złożyły się m.in. legendy: „O Popielu” i „Piast Kołodziej”, które znajdują się w podstawie programowej. Spektakl pokazał historyczne miejsca ze Szlaku Piastowskiego, w tym Kruszwicę i Mysią Wieżę oraz stroje, obyczaje i język Piastów. Uczynił to zarówno poprzez żywą prezentację sceniczną jak i przez uzupełniającą akcję, projekcję multimedialną. Przedstawienie zostało wystawione pięciokrotnie w październiku 2023r. (spektakl premierowy – nieodpłatny i spektakle szkolne – odpłatne).

WIĘCEJ PROJEKTÓW


Scena gościnna

Dodano: 1 września, 2023

Teatr pod kujawskie strzechy

Dodano: 2 września, 2022

Kinoteatr

Dodano: 2 września, 2022

Skip to content