Kleks na scenie…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na przedstawienie, które jest 86 Premierą Teatru „Skene”, a wystawione zostanie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

Tym razem na włocławskiej scenie będzie można zobaczyć Akademię pana Kleksa – sztukę, która jest mocno wierną oryginałowi adaptacją sceniczną powszechnie znanej i lubianej książki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

To opowieść o naszych marzeniach, snach i dążeniach do przeżycia czegoś niezwykłego. Akcja przenosi nas do akademii dla chłopców prowadzonej przez ekscentrycznego tytułowego Ambrożego Kleksa. W szkole tej nie uczy się tabliczki mnożenia, gramatyki, pisowni, fizyki, chemii…

Tam pan Kleks swoim uczniom otwiera głowy i nalewa do nich oleju. Są więc dziwne przygody, niesamowite sytuacje i dużo dobrej zabawy. Fikcja miesza się nieustannie z rzeczywistością i już nie wiadomo, czy cały ten świat tworzony przez pana Kleksa jest realny, czy jest to tylko ułuda, która tak naprawdę po przebudzeniu się znika.

Wszyscy lubimy ładnie śnić. Tylko sen zawsze się kończy i z reguły zapominamy o czym śniliśmy…

Ale warto jest chyba przez tę jedną godzinę spędzoną w Teatrze zanurzyć się w nierealnej, ale pięknej fantazji…


„Akademia Pana Kleksa”
Jan Brzechwa
12 stycznia 2020 r. godz. 11.00

Adaptacja i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz
Muzyka: Jagoda Sobolewska, Piotr Matuszkiewicz,
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Adrian Domanowski, Marek Stasiński, Piotr Gutowski,

Cena biletów:
PARTER – Normalny 20 zł, Ulgowy 15 zł, Rząd XVIII 15 zł
BALKON – 15 zł

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 do jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66