Akademia Pana Kleksa

Twórcy

Autor:
Jan Brzechwa
Adaptacja i reżyseria:
Mieczysław Synakiewicz
Muzyka:
Jagoda Sobolewska, Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Współpraca produkcyjna:
Katarzyna Michalska, Adrian Domanowski, Marek Stasiński, Piotr Gutowski

Występują

No items found

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
20
Ulgowy:
15
Rząd XVIII:
15
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 do jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na przedstawienie, które jest 86 Premierą Teatru „Skene”, a wystawione zostanie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

Tym razem na włocławskiej scenie będzie można zobaczyć Akademię pana Kleksa – sztukę, która jest mocno wierną oryginałowi adaptacją sceniczną powszechnie znanej i lubianej książki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

To opowieść o naszych marzeniach, snach i dążeniach do przeżycia czegoś niezwykłego. Akcja przenosi nas do akademii dla chłopców prowadzonej przez ekscentrycznego tytułowego Ambrożego Kleksa. W szkole tej nie uczy się tabliczki mnożenia, gramatyki, pisowni, fizyki, chemii…

Tam pan Kleks swoim uczniom otwiera głowy i nalewa do nich oleju. Są więc dziwne przygody, niesamowite sytuacje i dużo dobrej zabawy. Fikcja miesza się nieustannie z rzeczywistością i już nie wiadomo, czy cały ten świat tworzony przez pana Kleksa jest realny, czy jest to tylko ułuda, która tak naprawdę po przebudzeniu się znika.

Wszyscy lubimy ładnie śnić. Tylko sen zawsze się kończy i z reguły zapominamy o czym śniliśmy…

Ale warto jest chyba przez tę jedną godzinę spędzoną w Teatrze zanurzyć się w nierealnej, ale pięknej fantazji…

Skip to content