Inauguracja sezonu 2019/2020

Sztuka Briana Friela pt: Cudotwórca w znakomitej obsadzie aktorskiej, zainauguruje kolejny, 28 już, sezon teatralny we włocławskim Teatrze.

Zapomniana prowincja Irlandii. Frank – uzdrowiciel, Grace – jego żona, Teddy – impresario przemierzają drogi wysłużoną furgonetką, od wioski do wioski, od przedstawienia do przedstawienia… Dotyk Franka, wypowiadane zaklęcia i tajemne moce mają uzdrawiać chorych. Nieraz Frankowi udaje się przywrócić zdrowie chorym. Czasem dokonuje cudów i występ kończy się sukcesem.

Brian Friel po mistrzowsku konstruuje historię, opierając ją na zwierzeniach trójki bohaterów. Odsłania dzieje tych ludzi, skomplikowane mechanizmy wzajemnych układów, zależności, uczuć
Mówią prawdę – każdy swoją, ale wraz z kolejnym wyznaniem, dostrzegamy różnice w odtwarzanych wydarzeniach i przeżyciach. Wystarczy przecież pominąć jakieś zdarzenie, a obraz życia wygląda zupełnie inaczej.

Cudotwórca hipnotyzuje słowem. To pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni, oddaniu, poświęceniu. Także o chęci zysku, o niewytłumaczalnej mocy umysłu i cudach. Czy jeśli mocno w coś wierzymy, mamy szansę na cud? A co jeśli mimo ogromnej wiary, cud się nie stanie?

Fenomenalny Frank Hardy. Czarujący hochsztapler? Wytrawny showman? Średnio uzdolniony uzdrowiciel? Sprawdźcie sami, być może dziś występuje!


„Cudotwórca”
Brian Friel
30 września 2019 r. godz. 19.00

Przekład: Elżbieta Jasińska,
Muzyka: Piotr Łabonarski,
Wizualizacje: Antoni Ferency,
Reżyseria: Adam Ferency
Występują: Adam FERENCY, Anna GAJEWSKA, Henryk NIEBUDEK,

Ceny biletów:
Normalny – 50 zł
Ulgowy – 40 zł
Rząd XVIII – 30zł
Balkon – 20 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu przedstawienia od godz. 13.00 tel. 54 231 47 66

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS za zgodą: The Agency (London) Ltd., Pottery Lane London