Cudotwórca

Twórcy

Reżyseria:
Adam Ferency
Muzyka:
Piotr Łabonarski

Występują

Adam Ferency
Anna Gajewska
Henryk Niebudek

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
50
Ulgowy:
40
Rząd XVIII:
30
Balkon
20

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu przedstawienia od godz. 13.00 tel. 54 231 47 66

 


Kategoria wydarzenia

Zapomniana prowincja Irlandii. Frank – uzdrowiciel, Grace – jego żona, Teddy – impresario przemierzają drogi wysłużoną furgonetką, od wioski do wioski, od przedstawienia do przedstawienia… Dotyk Franka, wypowiadane zaklęcia i tajemne moce mają uzdrawiać chorych. Nieraz Frankowi udaje się przywrócić zdrowie chorym. Czasem dokonuje cudów i występ kończy się sukcesem.

Brian Friel po mistrzowsku konstruuje historię, opierając ją na zwierzeniach trójki bohaterów. Odsłania dzieje tych ludzi, skomplikowane mechanizmy wzajemnych układów, zależności, uczuć
Mówią prawdę – każdy swoją, ale wraz z kolejnym wyznaniem, dostrzegamy różnice w odtwarzanych wydarzeniach i przeżyciach. Wystarczy przecież pominąć jakieś zdarzenie, a obraz życia wygląda zupełnie inaczej.

Cudotwórca hipnotyzuje słowem. To pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni, oddaniu, poświęceniu. Także o chęci zysku, o niewytłumaczalnej mocy umysłu i cudach. Czy jeśli mocno w coś wierzymy, mamy szansę na cud? A co jeśli mimo ogromnej wiary, cud się nie stanie?

Fenomenalny Frank Hardy. Czarujący hochsztapler? Wytrawny showman? Średnio uzdolniony uzdrowiciel? Sprawdźcie sami, być może dziś występuje!

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS za zgodą: The Agency (London) Ltd., Pottery Lane London

Skip to content