Zrobie co zechce

Twórcy

Reżyseria i scenografia:
Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk
Światło:
Maciej Dziaczko

Występują

Katarzyna Pawłowska
Maciej Adamczyk

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
30
Ulgowy:
25
Rząd XVIII:
25
Balkon
20

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Na nietypowy, teatralny Wieczór Andrzejkowy zaprasza, nie tylko Andrzejów, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Wyobraźcie sobie szosę pośród lasu… Wyobraźcie sobie stolik turystyczny, a na nim słoiki z wszelkiego rodzaju darami lasu i gospodarstw… Wyobraźcie sobie krzesełko turystyczne, a na nim osobę, która chce to wszystko sprzedać pędzącym w swych samochodach kierowcom i ich pasażerom… Wyobraźcie sobie przynajmniej dwie takie osoby… Już? No, to teraz zobaczcie co te osoby myślą, czego pragną, o czym marzą żyjąc we współczesnym świecie…

Bohaterem tej komedii autorstwa Macieja Adamczyka jest „człowiek nowych czasów”, który większość czasu spędza na zarabianiu pieniędzy, pochłanianiu najniższych form kultury pop lub zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. Jednak aktorzy pozostawiają Widza w stanie niepewności. Ich celem nie jest ocena świata, lecz wydobycie jego paradoksów.

W przedstawieniu występują aktorzy Teatru Porywacze Ciał z Poznania, który jako jeden z pierwszych zaczął reagować na zmiany, które zaszły w polskim społeczeństwie po reformach przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku; odwołał się do rzeczywistości wcześniej przez rodzime teatry nie penetrowanej: rzeczywistości szybkiego wzrostu gospodarczego, łatwej konsumpcji, supremacji zasad wolnego rynku. Porywacze w swoich spektaklach odwołują się do wielu istotnych tradycji literackich, lecz ich przewrotność ujawnia się w tym, że wywracają ową tradycję na lewą stronę – korzystają z niej, a równocześnie kpią, ich świat jest światem wielu możliwości interpretacyjnych, światem, który z zasady nie poddaje się jednoznacznemu odczytaniu… Może właśnie dlatego tak często są nagradzani na wszystkich ważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

Po entuzjastyczne przyjętej premierze w Poznaniu przyszedł czas na Włocławek! Komedia dla nas, o nas! Rozrywka na najwyższym teatralnym poziomie w nastroju prowokacji myślowej, językowej i formalnej!

Przezabawny spektakl, na którym publiczność świetnie się bawi – aczkolwiek nie ma tutaj wiodących twarzy na plakatach – na który Teatr przygotował niespodziankę w formie biletów ulgowych dla Andrzejów i ich partnerek oraz dla grup zorganizowanych – minimum 10 osób!

Skip to content