żONa

komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

Twórcy

Autor:
Jade-Rose Parker
Tłumaczenie:
Irma Helt
Reżyseria:
Adam Sajnuk
Muzyka:
Michał Lamża

Występują

Renata Dancewicz
Piotr Polk
Justyna Fabisiak
Cezary Łukaszewicz
/ Michał Rolnicki / Maciej Maciejewski

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

UWAGA! Nowy termin spektaklu!


Kategoria wydarzenia

Głośny francuski przebój teatralny – teraz także w Polsce! François to polityk z wieloma sukcesami, który startuje w wyborach na mera miasta. Doskonały plan zacznie się sypać w festiwalu kłótni i niespodziewanych rewelacji, które bawią do łez, a zarazem dają do myślenia.

François ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę François. Ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny – Rachon.

Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.

 

Organizatorem wydarzenia jest agencja Adria Art.

Skip to content