Tuwim i inni w sałatce

W Teatrze – przepis na sceniczną… sałatkę!

Twórcy

Scenariusz i reżyseria:
Łukasz Jarzyński
Oprawa muzyczna:
Maciej Bieniek 

Występują

Małgorzata Paprocka
Łukasz Jarzyński
Przemysław Jarzyński

Terminy

04.12.2022
17:00
Bilety:

Bilety

Normalny:
40
Ulgowy:
30
Balkon
20

Bilety do nabycia również  w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00  i w dniu prezentacji przedstawienia od godz. 16.00,  tel. 54 231 47 66 


Czas trwania

60 minut

Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na lekki, zabawny, barbórkowo-mikołajkowy spektakl w wykonaniu aktorów płockiego Teatru Form Wielu pt:  Tuwim i inni w sałatce.

Przedstawienie to kolaż zabawnych tekstów kabaretowych i piosenek utrzymanych  w konwencji międzywojennego teatru. Teksty takich autorów jak m.in. Julian Tuwim  i Antoni Słonimski rozbawią do łez nawet najbardziej wymagającego Widza, zaś znane wszystkim muzyczne przeboje tamtego okresu rozkołyszą i rozśpiewają wraz z aktorami całą widownię. Gdy leje deszcz bylejakości, gdy wieje wichura byle czego i zimno jest przez byle kogo podajemy Państwu przepis na przednie, “lekkostrawne” lecz “wykwintne”, artystyczne danie w oparciu o kabaretowe teksty okraszone szlagierami z epoki: Trójka aktorów średnio prowincjonalnych, świeżych lecz dojrzałych, jeden pianista wytrawny, kopa tekstów Tuwima najlepszej jakości, w tym: kilka skeczy i tyleż piosenek, ze dwa monologi dla smaku, garść melodii wiecznie świeżych… Zobaczycie Państwo porządną i można rzec “przedwojenną” szkołę zachowań scenicznych!  Nie zawsze aktorzy “nieprowincjonalni” mają taką klasę. Smacznego!

Mamy nadzieję, że po sukcesie, jaki odniósł wśród Seniorów, spektakl  I nam wolno śpiewać też…  ta kolajna dawka humoru międzywojennego podtrzyma dobre nastroje wśród włocławskich Widzów. W różnym wieku!