Teatralny Kalendarz Adwentowy

Twórcy

Scenariusz:
Katarzyna Michalska
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują

Henryk Michalak
Katarzyna Michalska
Katarzyna Misiak
Piotr Gutowski

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na nietypowe spotkanie on-line ze Skrzatami, które przekażą zainteresowanym Widzom, w lekki i zabawny sposób, informacje dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Nie zabraknie także ciekawostek z historii Świąt i cudownych bajkowych opowieści, które przekaże pewien dystyngowany starszy pan. Dziadek, mówiąc krótko.

Tak więc Widzowie będą mogli dowiedzieć się m.in. co to były Saturnalia w Rzymie, dlaczego w adwencie zapala się po kolei cztery świece o różnej długości, dlaczego Grecy utrzymują w czasie świątecznym ogień w kominkach i piecach przez 12 dni, co ma wspólnego KFC ze świętami w Japonii, jak obchodzone są święta w Meksyku i Kongo.

Poznają również fińską legendę o Świętym Mikołaju, historię o tym jak Anioł  wybierał zwierzęta do szopki, o tym jak narodził się zwyczaj posiadania choinki na Święta Bożego Narodzenia i co obliczyli amerykańscy naukowcy

Na zakończenie adwentowych opowieści z nad świątecznego stołu popłyną opowieści o Marii, Świętym Janie Chrzcicielu i Narodzinach Pańskich.

To wszystko już od 1 grudnia 2020 r.!

Filmy z prezentacjami Teatralnego Kalendarza Adwentowego dostępne będą codziennie aż do 24 grudnia 2020 r. na teatralnym profilu na portalu społecznościowym Facebook i na kanale na platformie YouTube.

Zapraszamy!

Skip to content