Teatralny Kalendarz Adwentowy

Twórcy

Scenariusz:
Katarzyna Michalska
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują / Obsada

Henryk Michalak
Katarzyna Michalska
Katarzyna Misiak
Piotr Gutowski

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety
Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na nietypowe spotkanie on-line ze Skrzatami, które przekażą zainteresowanym Widzom, w lekki i zabawny sposób, informacje dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Nie zabraknie także ciekawostek z historii Świąt i cudownych bajkowych opowieści, które przekaże pewien dystyngowany starszy pan. Dziadek, mówiąc krótko.

Tak więc Widzowie będą mogli dowiedzieć się m.in. co to były Saturnalia w Rzymie, dlaczego w adwencie zapala się po kolei cztery świece o różnej długości, dlaczego Grecy utrzymują w czasie świątecznym ogień w kominkach i piecach przez 12 dni, co ma wspólnego KFC ze świętami w Japonii, jak obchodzone są święta w Meksyku i Kongo.

Poznają również fińską legendę o Świętym Mikołaju, historię o tym jak Anioł  wybierał zwierzęta do szopki, o tym jak narodził się zwyczaj posiadania choinki na Święta Bożego Narodzenia i co obliczyli amerykańscy naukowcy

Na zakończenie adwentowych opowieści z nad świątecznego stołu popłyną opowieści o Marii, Świętym Janie Chrzcicielu i Narodzinach Pańskich.

To wszystko już od 1 grudnia 2020 r.!

Filmy z prezentacjami Teatralnego Kalendarza Adwentowego dostępne będą codziennie aż do 24 grudnia 2020 r. na teatralnym profilu na portalu społecznościowym Facebook i na kanale na platformie YouTube.

Zapraszamy!