Rewizor

Twórcy

Tłumaczenie:
Julian Tuwim
Adaptacja i reżyseria:
Jan Polak
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Muzyka i dźwięk:
Jagoda Sobolewska, Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują

Adrian Domanowski
Aleksandra Buczkowska
Artur Kujawa
Henryk Michalak
Katarzyna Michalska
Katarzyna Misiak
Katarzyna Salamończyk
Maja Jasińska
Marek Michalski
Paweł Rodecki
Paweł Szaradowski
Piotr Gutowski

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
15
Ulgowy:
10
Rząd XVIII:
10
Balkon
10

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na ponadczasową i jakże aktualną komedię Mikołaja Gogola pt: REWIZOR

Jest to opowieść o galerii typów ludzkich, od lokalnego kacyka, poprzez lichych, biernych ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszusta i pasożyta, to obraz nie tylko związany z carską Rosją. Taka ludzka menażeria mogła się zdarzyć  i zdarza – niestety – w każdych czasach i każdym miejscu.

Żądza władzy, nadmierne, nieadekwatne do możliwości ambicje, lizusostwo, donosicielstwo, korupcja towarzyszą ludzkości od początku świata. Rozejrzyjmy się wokół. Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie. Ten śmiech okazuje się na sam koniec komedii dość gorzki, ale wcześniej jest zdrowy, szczery, oczyszczający…

Komedia całkowicie zrealizowana we włocławskim Teatrze wystawiana była m.in. w Teatrze Za Dalekim w Warszawie, którego twórcą był Mistrz Zbigniew Zapasiewicz i potwierdziła, że świetnie skonstruowany tekst, wystawiony „po bożemu”, ma szansę rozbawić widownię w każdym czasie i pod każdą długością i szerokością geograficzną.

Komedia, która od chwili jej premiery nie straciła praktycznie na aktualności sprawia, że widzowie mają okazję zobaczyć przedstawienie najwyższej próby!

Będzie nie tylko śmiesznie, będzie zaskakująco, przewrotnie i bardzo śmiesznie!

Skip to content