Nazywajmy rzeczy po imieniu

W Teatrze – opowieść o dwóch Dorotkach…

Twórcy

Reżyseria:
Wiesław Kusa

Występują

Agnieszka Korpal
Wiesław Kusa

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
25
Ulgowy:
20
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

W Teatrze – opowieść o dwóch Dorotkach…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na przedstawienie Teatru Vaśka z Torunia opowiadające o perypetiach dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość dziewczynki zostaje nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, krnąbrna i leniwa, dlatego spotyka ją rozczarowanie. Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze.

 

 

Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazywania ich cech szczególnych.
Nazywanie rzeczy po imieniu musi być precyzyjne i celne. Jest to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.
I choć, początkowo, ten spektakl lalkowy, znany również jako „Dwie Dorotki”, miał być przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym szybko okazało się, że doskonale bawią się na nim zarówno starsze dzieci jak i doroślaki.

Przedstawienie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne otworzy sezon teatralny 2021/2022 dla dzieci.

 

 

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.


Skip to content