Moralność Pani Dulskiej

Twórcy

Reżyseria:
Jan Polak
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Muzyka i dźwięk:
Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują

Adrian Domanowski
Aleksandra Buczkowska
Karolina Gorzycka
Katarzyna Maciejewska
Katarzyna Michalska
Katarzyna Misiak
Katarzyna Salamończyk
Natalia Wysocka
Piotr Gutowski
Urszula Zbonikowska

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety


Normalny:
10

Balkon
10

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru od dnia 10 MARCA 2021 r. w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45.

Ponadto w dni robocze, w których odbywają się wieczorne wydarzenia kulturalne, Kasa Teatru czynna jest od godziny 13.00 do chwili rozpoczęcia spektaklu a w weekendy, w dniach, w których odbywają się wydarzenia kulturalne, na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu, do chwili jego rozpoczęcia.

tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr Ludzi Upartych, zapraszają na przedstawienie pt.: „Moralność Pani Dulskiej”, które powstało na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie, które i dzisiaj jest bardzo aktualne.

Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości.

Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.

Liczba miejsc ograniczona!


W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do dezynfekcji rąk i zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

(wszelkie informacje na Stronie Teatru w zakładce: O Teatrze)