Kopciuszek

Twórcy

Autor:
Jan Brzechwa
Reżyseria:
Jan Polak
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Muzyka i dźwięk:
Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują

Adrian Domanowski
Agata Szymańska
Angelika Skwarska
Katarzyna Michalska
Katarzyna Misiak
Michał Murawski
Piotr Gutowski
Wiktoria Borowska
Zuzanna Wojciechowska

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
30
Ulgowy:
20
Balkon
20
Bilety dostępne w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66 oraz w dniu przedstawień na jedną godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba  biletów ograniczona!

Kategoria wydarzenia

W Teatrze – 70 lat „Upartych”… Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na Jubileusz jednego z najstarszych, a najstarszego działającego bez przerw, Teatru Amatorskiego w Polsce – Teatru Ludzi Upartych. W ramach Jubieluszu wystawione zostaną trzy spektakle: Moralność Pani Dulskiej, Kopciuszek i Zemsta.

 

Wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, ale kto potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy? Jak wynika z przekazów historycznych, Kopciuszek towarzyszy nam już od ponad dwu i pół tysiąca lat! Najbardziej znane opracowania literackie tej opowieści są znacznie młodsze i pochodzą z XVII (Charles Perrault) i XIX (bracia Grimm) wieku. Wszystko to sprawia, że Kopciuszek jest tytułem rozpoznawalnym przez wszystkie dzieci na całym świecie.

Teatr Ludzi Upartych realizuje przede wszystkim spektakle dla młodzieży i dorosłych, ale ma w swoim repertuarze również przedstawienia dla dzieci, m.in. „Lokomotywę”, „Królewnę Śnieżkę”, „Krasnoludki są na świecie”, „Pchłę Szachrajkę” czy „Brzechwa dzieciom”. I właśnie Jan Brzechwa, wybitny poeta piszący również dla dzieci jest autorem tekstu, który posłużył nam do stworzenia naszego najnowszego spektaklu.

Mamy nadzieję, że najmłodsi widzowie znajdą w nim wszystko, czego oczekują idąc do Teatru. Będzie piękny, dowcipny, wierszowany tekst, będą kolorowe kostiumy, będą piosenki. Na scenie – oprócz tytułowej bohaterki – pojawią się: Macocha i jej córki: Haneczka i Kasieńka, Król, Królewicz, Wróżka, Herold i Dwórka. Pojawią się i sami widzowie, bo spektakl stworzy im możliwość bezpośredniego udziału w scenicznej akcji. Wierzymy, że dorośli także znajdą w tym przedstawieniu coś dla siebie. Tym bardziej, że wielu z nich chodzi na spektakle dla najmłodszych nie tylko dlatego, żeby towarzyszyć swoim pociechom.

Nie ma  się, Kochani, czego wstydzić. Wszyscy, bez względu na wiek, lubimy baśnie…

Skip to content