Jestem Carmen

Twórcy

Scenariusz:
Waldemar Gzubicki
Reżyseria:
Patryk Nowakowski
Opracowanie muzyczne:
Maciej Paczkowski Aranżacja utworu: Michalina Kostrzewska
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Agnieszka Pszczółkowska, Dariusz Piotrowski
Plakat:
Katarzyna Blekicka

Występują

Natalia Wysocka
Noemi Gehrke
Gabriela Pakulska
Alicja Świątkowska
Julia Gralak
Natalia Olejnik – Feher
Bartosz Przerwa
Maciej Paczkowski
Wiktor Podolski
Aleksander Kwiatkowski
Artur Kaczmarczyk
Patryk Nowakowski

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
25
Ulgowy:
20
Balkon
20

Czas trwania

60 minut

Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na spektakl pt. „Jestem Carmen”. Przedstawienie zostało zrealizowane przez młodzieżowy
Teatr Infinity, prowadzony przez instruktora teatralnego Patryka Nowakowskiego. Grupa działa od września 2022 roku, jest to ich pierwsza premiera na scenie włocławskiego Teatru.
Jestem Carmen to historia wrażliwej nastoletniej dziewczyny pragnącej dopasować się do otaczającego ją świata i spełniać wyidealizowane oczekiwania rodziców. Jej samotność wynika z braku więzi rodzinnych oraz pokoleniowych. Szkoła, dom, środowiskowe otoczenie nie są dla niej azylem dorastania. Świat dorosłych jest pełen obłudy, restrykcji, represji i fałszywej moralistyki. Jest pozbawiony więzi, a przez to – pozbawiony sensu. Świat głównej bohaterki tej współczesnej sztuki jest chaosem, który prowokuje akt rozpaczy. Carmen wpada w sieć uzależnienia od narkotyków. Czy w ten sposób odzyskuje wolność i podmiotowość, odnajduje siebie? Jej sytuacja jest bez wyjścia, z każdej strony fatalna. Takie zapętlenie prowadzi do skrajnych zachowań, które niczego nie rozwiązują. Ale dzięki nim wyraźniej widać, kto jest winien.
Skip to content