Historia Calineczki

Twórcy

Autor:
Hans Christian Andersen
Reżyseria:
Agnieszka Niezgoda i Jacek Pietrusk
Scenografia:
Małgorzata Mikielewicz
Muzyka:
Tomasz Kamiński
Choreografia:
Izabela Gordon-Sieńko

Występują

Agnieszka Niezgoda
Jacek Pietruski
Marta Parfieniuk-Białowicz

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
25
Ulgowy:
20
Rząd XVIII:
20
Balkon
15

Sprzedaż biletów od dnia 15 lutego br. prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45
oraz w dniu spektaklu od godz. 9.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama  od czarownicy, ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…

To tylko błyskawiczny skrót bajki przedstawiającej Historię Calineczki, którą  na włocławskiej scenie zaprezentują aktorzy Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Sceniczny świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy-animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny.

Historia Calineczki to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia. Spektakl otrzymał Nagrodę Główną Kryształowego Andersena oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na  I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży Na ziarnku grochu w Krakowie (2003 r.)

Przedstawienia wystawiane będą w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

Skip to content