Diabli mnie biorą

sztuka dla wyjątkowo dorosłych...

Twórcy

Autor:
Marek Rębacz
Reżyseria:
Marek Rębacz
Producent:
Scena Komediowa Teatr Rębacz

Występują

Joanna Majstrak
jako: Annabelle oraz Krystyna
Robert Gonera
jako: Lucyfer
Sławomir Orzechowski
jako: Ojciec
/ Mariusz Jakus
Aleksander Bicz
jako: Józio

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
90

Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66.


Kategoria wydarzenia

Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Dwie morgi utrapienia czyli zróbmy sobie wnuka, Wieruszka, Basia sama w domu, Ciemno, Egzekutor, Maciejowe podwórko, Jaskiniowcy. Rębacz uznawany jest przez krytyków za człowieka, który „wskrzesił polską komedię” (cyt. J. Wakar, Życie Warszawy).

Józio jest przeciętniakiem, który marzy, by zmienić swoje nudne życie. Pragnie być gwiazdą, wieść wesołe i beztroskie życie, pełne przygód i rozrywek. Na drodze jego pragnień staje jednak jego ojciec – despota (emerytowany czołgista), który wciąż stara się wychować dorosłego już syna. Podobnie postępuje narzeczona Józia, Krystyna. Kobieta terroryzuje go na każdym kroku, przekonując, że szare życie to główny i jedyny cel. Zdesperowany Józio wzywa Księcia Ciemności, obiecując oddanie swojej duszy w zamian za spełnienie marzeń. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że wezwanie zostanie usłyszane. Któregoś dnia, do jego drzwi, puka piękna zmysłowa kobieta (diablica Annabelle), która – w zamian za podpis na przysłowiowym cyrografie – obiecuje temu biedakowi spełnienie wszystkich pragnień. Sytuację komplikuje pojawienie się samego Lucyfera, który – mimo głębokiej depresji, jaką przechodzi – postanawia powalczyć o duszę ojca Józia… Rozpoczyna się walka między Piekłem a Niebem, walka między Dobrem a Złem…
I gdzieś, w tym wszystkim, jest mały, bezradny człowiek…

Spektakl pełen mądrego humoru, celnych odniesień do polskich realiów i żartów z polskiej rzeczywistości. Tu nie ma obcobrzmiących „Dżejn” ani „Dżona”. Tu jest zwyczajny Józek ze zwyczajnym życiem pełnym zwyczajnych problemów.

 

Organizatorem wydarzenia jest SCENA KOMEDIOWA Marek Rębacz.

Skip to content