Czy Ty to Ty?

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!

Twórcy

Autor:
John Tobias
Tłumaczenie:
Elżbieta Woźniak
Reżyseria:
Robert Talarczyk
Opracowanie muzyczne:
Przemysław Sokół
Choreografia:
Krzysztof Adamski
Scenografia i kostiumy:
Adrianna Gołębiewska

Występują

Daria Widawska
Anna Dereszowska/Marzena Rogalska
Dariusz Chojnacki/Łukasz Nowicki
Marcin Rogacewicz/Michał Rolnicki

Terminy

10.11.2023
18:00
Bilety:

Bilety

Normalny:
120
Balkon
100

Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66.


Czas trwania

120 minut

Przerwa

15 minut

Kategoria wydarzenia

Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo…

On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…
Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o nas! W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.
Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe „ja” oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca. I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości. Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?
Widzowie uczestniczący w spektaklu „Czy Ty to Ty?” narażeni są na działanie świateł stroboskopowych, które będą wykorzystywane podczas przedstawienia (światła te mogą doprowadzić do ataku epilepsji).

Skip to content