Alicja w Krainie Czarów

czyli… co się komu śni

Twórcy

Scenariusz i reżyseria:
Mieczysław Synakiewicz
Dźwięk:
Piotr Matuszkiewicz
Muzyka:
Marian Szczepański
Współpraca produkcyjna:
Piotr Gutowski

Występują

No items found

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
25
Ulgowy:
20
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru od dnia 10 MARCA 2021 r. w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45.

Ponadto w dni robocze, w których odbywają się wieczorne wydarzenia kulturalne, Kasa Teatru czynna jest od godziny 13.00 do chwili rozpoczęcia spektaklu a w weekendy, w dniach w których odbywają się wydarzenia kulturalne, na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu, do chwili jego rozpoczęcia.

 

tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr „Skene” zapraszają na PREMIERĘ przedstawienia pt: „Alicja w Krainie Czarów”

„Alicję w Krainie Czarów” napisał Lewis Carroll (w 1865 roku) jako zlepek swoich luźnych opowieści snutych przez niego trzem dziewczynkom w trakcie wspólnych wycieczek wodnych po Tamizie. Wszystkie te opowiadane wątki łączyła postać Alicji. Alicja śni i tam przeżywa różne zdarzenia, spotyka różne dziwne postaci, których nikt nigdy w życiu nie spotka. To wszystko ją fascynuje i podąża śladem dziewczęcej fantazji dalej i dalej. W końcu udaje jej się dostać do Królowej Kier, która swą „silną ręką” zawładuje tą krainą snów. Alicja uświadamia Królowej Kier i wszystkim jej poddanym, że są oni wszyscy tylko kartami do gry, a właściwie… No właśnie, kim w rzeczywistości okazują się w spektaklu postaci ze snu Alicji?

„Alicja w Krainie Czarów” to pełna absurdu logika snu, to utwór dla dzieci i dla bardzo dorosłych. Każdy z nas śni i każdy z nas może interpretować te senne zawiłości na swój własny sposób. Dzieci na spektaklu znajdą swoje fantastyczne marzenia i niezwykłe opowieści, a dorośli poczują się jak dzieci i zaczną może marzyć o tym, jak to dobrze było być kiedyś małym dzieckiem.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do dezynfekcji rąk i zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

(wszelkie informacje na Stronie Teatru w zakładce: O Teatrze)

 

Liczba miejsc ograniczona!

Skip to content