Alicja w Krainie Czarów

Twórcy

Reżyseria:
Mieczysław Synakiewicz
Scenografia:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Dźwięk:
Piotr Matuszkiewicz
Muzyka:
Marian Szczepański
Kostiumy:
Dorota Główczyńska

Występują

Zespół teatru Skene

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Szkolny
20

Zamówienia zbiorowe z placówek oświatowych przyjmowane są w sekretariacie teatru pod nr tel. 231 47 60


Kategoria wydarzenia

Alicję w Krainie Czarów” napisał Lewis Carroll (w 1865 roku) jako zlepek swoich luźnych opowieści snutych przez niego trzem dziewczynkom w trakcie wspólnych wycieczek wodnych po Tamizie. Wszystkie te opowiadane wątki łączyła postać Alicji.

Alicja śni i tam przeżywa różne zdarzenia, spotyka różne dziwne postaci, których nikt nigdy w życiu nie spotka. To wszystko ją fascynuje i podąża śladem dziewczęcej fantazji dalej i dalej. W końcu udaje jej się dostać do Królowej Kier, która swą „silną ręką” zawładuje tą krainą snów. Alicja uświadamia Królowej Kier i wszystkim jej poddanym, że są oni wszyscy tylko kartami do gry, a właściwie… No właśnie, kim w rzeczywistości okazują się w spektaklu postaci ze snu Alicji?

„Alicja w Krainie Czarów” to pełna absurdu logika snu, to utwór dla dzieci i dla bardzo dorosłych. Każdy z nas śni i każdy z nas może interpretować te senne zawiłości na swój własny sposób. Dzieci na spektaklu znajdą swoje fantastyczne marzenia i niezwykłe opowieści, a dorośli poczują się jak dzieci i zaczną może marzyć o tym, jak to dobrze było być kiedyś małym dzieckiem

Skip to content