Aleja zasłużonych

Twórcy

Autor:
Jarosław Mikołajewski
Adaptacja i reżyseria:
Krystyna Janda
Światło:
Katarzyna Łuszczyk Rafał Piotrowski
Dźwięk:
Michał Cacko
Scenografia i kostiumy:
Zuzanna Markiewicz,  Małgorzata Domańska
Producent:
Rafał Rossa
W nagraniu wziął udział:
Kompozycja muzyki do piosenki "Szalej, nalej": Janusz Bogacki Wykonanie piosenki "Szalej, nalej": Lidia Stanisławska

Występują

Krystyna Janda
jako: Ona
Olgierd Łukaszewicz
jako: Mąż
Emilia Krakowska
jako: Matka
Dorota Landowska
jako: Urzędniczka Ministerstwa Kultury
Grzegorz Warchoł
jako: Urzędnik kancelarii cmentarza

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
110
Ulgowy:
90
Balkon
80

Sprzedaż biletów prowadzi również Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 i w dniu spektaklu  od godz. 16.00  do jego rozpoczęcia,   tel. 54 231 47 66


Czas trwania

90 minut, bez przerwy

Kategoria wydarzenia

Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów-  Jarosława Mikołajewskiego – pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub, jak kto woli, rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji.

 

Po wielu latach pracy twórczej, zanurzenia w świecie słów, idei, wzniosłych myśli, po latach życia w środowisku literackim, pisarka orientuje się, że kiedy umrze, jej mąż nie będzie miał za co jej pochować…

Opowieść o człowieku samym wobec siebie, wobec bliskich i obcych, wobec urzędnika, urzędniczki, matki, męża. Ale także opowieść o tych innych wobec poetki. Wszystko w ramach niezwykłej sytuacji-próby, którą bohaterka wymyśla ze skrajnej bezsilności i na którą sama siebie okrutnie wystawia.

Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów Jarosława Mikołajewskiego pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub – jak kto woli – rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji. Życiowe rozliczenie artystki? A może rozliczenie każdego, kto przez całe życie kultywuje marzenia, a w finale musi się zderzyć z twardą egzystencją?

„Proszę – zaznacza Jarosław Mikołajewski – nie doszukiwać się w tej historii moich własnych doświadczeń. Pozlepiałem bohaterkę z różnych postaci, także z siebie, lecz – jak to się mówi – podobieństwo do świata rzeczywistego jest złudne”.

UWAGA: W spektaklu padają niecenzuralne słowa.

Galerie zdjęć

Spektakl ALEJA ZASŁUŻONYCH – premiera 5 grudnia

Skip to content