100 minut dla urody

Twórcy

Autor:
Wisława Szymborska
Scenariusz i reżyseria:
Magdalena Smalara
Muzyka:
Urszula Borkowska

Występują

Joanna Trzepiecińska
Katarzyna Dąbrowska
Magdalena Smalara
Małgorzata Kozłowska,
Zespół Muzyczny w składzie: Urszula Borkowska, Wojciech Gumiński, Marcin Świderski

Terminy

14.10.2024
18:00
Bilety:

Bilety

Normalny:
90
Ulgowy:
75
Balkon
65
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.teatrwloclawek.pl

Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na szczególne przedstawienie, które ma rekomendację Michała Rusinka – Prezesa Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej pt. „100 MINUT DLA URODY”.
100 minut…, czyli poezja Wisławy Szymborskiej w służbie kobiecości. Muzyczny spektakl pełen humoru i wdzięku, oparty na wierszach Noblistki opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią. Muzyka rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze Widzów. Cztery urocze, znane i lubiane aktorki tworzą idealnie
zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe. Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych” składają się na trochę więcej niż 100 minut. 100 minut dla umysłu i serca: tak mało w naszym życiu jest poezji, a przecież tak przyjemnie jest się w niej zanurzyć. „…Wisława Szymborska miała swoją ulubioną formę prezentacji swojej poezji – głośne czytanie „tak jakby się myślało”. Autorki spektaklu uszanowały pragnienie Poetki. Mimo bogatej warstwy muzycznej najważniejsze w tym przedstawieniu są słowa. Lekkość i wdzięk czterech występujących w nim aktorek sprzyja przekazowi zarówno lirycznych, poważnych jak i tych lżejszych fragmentów twórczości Wisławy Szymborskiej. Myślę, że gdyby miała szansę obejrzeć ten spektakl Noblistka byłaby zadowolona…”
(Michał Rusinek)
Włocławski Teatr, w związku z przypadającym Dniem Edukacji Narodowej, kieruje to przedstawienie przede wszystkim do Nauczycieli i wszystkich Pracowników oświaty… Będzie sympatycznie, lekko, wzruszająco i z wdziękiem!
Skip to content