W Teatrze- Możdżer solo…!

Leszek Możdżer solo

Twórcy


Występują

Leszek Możdżer

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
90
Ulgowy:
80
Balkon
60

Sprzedaż biletów prowadzi również Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45 oraz w dniu przedstawienia od godz. 13.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66Kategoria wydarzenia

Prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego zagra Leszek Możdżer!
Wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmena.

Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków,  komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej. Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad.

Początkowo związany z „yassową” formacją Miłość i jej twórcami – nonkonformistami: Tymonem Tymińskim i Mikołajem Trzaską, potem pojawił się w wielu konfiguracjach: od duetów z Davidem Friesenem, Adamem Pierończykiem poprzez typowo jazzowe składy takie jak zespoły Emila Kowalskiego, Eryka Kulma, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Buddy’ego de Franco, Archie’go Sheppa, Arthura Blytha, aż po składy symfoniczne: Live In Holy City Michała Urbaniaka, Itinerarium Rafała Augustyna, Fantasie Charlesa Foxa i własne kompozycje. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych oraz w autorskim trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia.

Galerie zdjęć

Leszek Możdżer solo

Skip to content