Pokaz przedpremierowy filmu fabularnego „Po miłość / Pour l’amour”

Twórcy

Reżyseria:
Andrzej Mańkowski

Występują

Jowita Budnik

Artur Dziurman

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
15
Ulgowy:
15
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi również Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 oraz w dniu przedstawienia od godz. 13.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66Kategoria wydarzenia

Głęboka i wnikliwa analiza małomiasteczkowej społeczności, w której na straży moralności stoi Kościół. Główną bohaterką tego obrazu jest Marlena (znów rewelacyjna Jowita Budnik), która stara się być dobrą żoną dla swojego męża alkoholika, Zbigniewa.(w tej roli Artur Dziurman). Jednakże pewnego dnia poznaje w Internecie przystojnego Senegalczyka Bruna, który wyznaje jej miłość.
Reżyser w bardzo niebanalny sposób ujął przewijającą się w filmie postać księdza to już nie jest gnuśny i zaślepiony kaznodzieja, jak to często w polskim kinie bywa, ale człowiek, który naprawdę chce pomóc, a Słowo Boże jest dla niego jedynie narzędziem wspierania ludzi.( recenzja Maja Baczyńska).
Reżyser Andrzej Mańkowski 48 lat; pochodzący z Włocławka reżyser, scenarzysta i producent filmowy; autor filmów dokumentalnych (m.in. „Dzieci dzwonią”), fabularnych (m.in. „Po miłość / Pour l’amour”), reportaży i programów tv (m.in. „Pianobus Tomka Stroynowskiego”), także sztuk teatralnych (m.in. „Być jak Krzysztof Krawczyk”). Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat nagrody Galion Gdyński. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Andrzejem Mańkowskim i z odtwórcą jednej z głównych ról Arturem Dziurmanem.

Galerie zdjęć

Pokaz przedpremierowy filmu fabularnego „Po miłość / Pour l’amour”

Pokaz inauguruje współpracę Teatru Impresaryjnego z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka”.


Skip to content