„Mur” seans filmowy

Spotkanie z reżyserką Katarzyną Smutniak i aktywistami aktywistami Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego

Twórcy

Reżyseria:
Katarzyna Smutniak

Występują

No items found

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
15
Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00 i w dniu seansu do godz. 18.00 tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Seans organizowany wspólnie z DKF „Ósemka” i ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich Iustitia.. Mieszkająca we Włoszech polska aktorka i modelka Kasia Smutniak podejmuje ryzykowną wyprawę do jądra ciemności, towarzysząc aktywistom ratującym migrantów w zamkniętej strefie na polsko-białoruskiej granicy.

 

 

Debiutancki dokument mieszkającej we Włoszech aktorki Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów. Protagonistów „Muru” – podobnie jak samą reżyserkę – do działania popycha głęboka niezgoda na ludzkie cierpienie. Nie zważając na konsekwencje, próbują je przynajmniej ograniczyć. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale „Mur” to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie – opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.

Zdjęcia Marella Bombini, Kasia Smutniak,

Montaż Ilaria Fraioli

Produkcja Fandango, Luce Cinecittà

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Smutniak, Piotrem Czabanem, Katarzyną Mazurkiewicz Bylok i Mariuszem Kurnytą- aktywistami Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego.

Skip to content