CAŁE TO PIĘKNO I KREW” seans filmowy

Twórcy

Reżyseria:
Laura Poitras

Występują

No items found

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
15

Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00,  tel. 54 231 47 66 i w dniu seansu do godz. 18.00.Czas trwania

121 minut

Kategoria wydarzenia

Film dokumentalny produkcji amerykańskiej z 2022 roku, zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji oraz nominację do Oscara.

Fotografka, buntowniczka, aktywistka – Nan Goldin jest żywą legendą, znaną ze stawania zawsze po stronie słabszych. Stworzenia jej filmowego portretu podjęła się wybitna reżyserka Laura Poitras (nagrodzona Oscarem za film „Citizenfour”). Tak powstało „Cało to piękno i krew” – trzymająca w napięciu jak rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać świat. Cofamy się do początków kariery Goldin, kiedy tworzyła kolorowe, intymne zdjęcia przedstawiające rewolucję seksualną, ją samą oraz jej przyjaciół. Wtedy była prekursorką, rzucającą wyzwanie męskiemu światu fotografii. Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN, która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów. Czy uda jej się po raz kolejny zapoczątkować społeczną zmianę, dającą nadzieję na lepszą przyszłość?

Skip to content