Rusza „Teatr Trójka”. To nowy rozdział w życiu teatru i szkoły.

Aktualności

To wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół nr 3 i Teatru Impresaryjnego we Włocławku stworzone z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami, którzy będą występować na teatralnej scenie.

Dzięki temu projektowi dwa razy w tygodniu uczniowie Zespołu Szkół nr 3 będą mieli zajęcia warsztatowe w teatrze pod okiem instruktorki teatralnej Katarzyny Michalskiej, która wspólnie z nauczycielami z ZS nr 3 będzie pracować nad twórczą aktywnością uczniów i młodzieży z niepełnosprawnościami.

– Celem naszego projektu jest podniesienie jakości kształcenia uczniów i młodzieży z niepełnosprawnościami poprzez wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.- podkreśla Ewa Fol, dyrektor ZS nr 3.- Zależy nam bardzo na rozwijaniu wrażliwości estetycznej i etycznej wśród uczniów.
Teatr „Trójka” to nowy rozdział w funkcjonowaniu teatru, ma on na celu włączenie uczniów i pracowników w życie artystyczne Teatru Impresaryjnego.
Daje możliwości korzystania uczniów z pomieszczeń i rekwizytów teatru.
– Odczarowujemy niejako teatr i otwieramy naszą przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami- mówi Monika Budzeniusz, dyrektor Teatru Impresaryjnego. – Stworzymy niejedno widowisko, które będzie angażować, integrować, zaskakiwać i wzruszać.

W Zespole Szkół nr 3 istnieje koło teatralne, w które bardzo zaangażowana jest Agata Szulc, wicedyrektor szkoły. Uczniowie wiele razy uczestniczyli ze swoimi spektaklami w różnych przeglądach zdobywając laury.
– Teraz możemy rozwinąć skrzydła i tworzyć nasze przedstawienia na prawdziwej scenie – mówi Agata Szulc.- Uczniowie już nie mogą się doczekać pierwszych zajęć warsztatowych.
Zwieńczeniem współpracy będzie przygotowywanie spektakli w ramach zajęć edukacyjnych. Pierwsze efekty działań Teatru „Trójka” w postaci widowiska mają pojawić już wiosną przyszłego roku.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI


Ferie z Teatrem

Dodano: 13 stycznia, 2022

„Święta jak namalowane…”

Dodano: 9 grudnia, 2021

Dotknięcie Norwida

Dodano: 23 listopada, 2021

„Teatr dla seniora”

Dodano: 4 listopada, 2021