Kino plenerowe i spacer filmowy -30 lipca

Aktualności

Zapraszamy na spacer i kino plenerowe, czyli spotkanie z włocławskimi, starymi kinami, w najbliższy piątek, 30 lipca 2021, na skwerze przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13,
od 19.00:
SPACER FILMOWY z Krzysztofem Cieczkiewiczem, zbiórka przy Teatrze Impresaryjnym, ul. Wojska Polskiego 13 we Włocławku
🎬 21.00:
Premiera wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku oraz Kino Kazimierz w Kowalu i Kino Brzask w Skępem (2021)
🎬 21.30:
Pokaz filmu pt. Sokół z masłem orzechowym (2019), reż. Tyler Nilson i Michael Schwartz

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie mediach społecznościowych: www.facebook.com/events/431752351019824/
Wracamy do Włocławka ze spacerem i kinem plenerowym. Tym razem już w lipcu, w środku lata i z propozycją wieczornego spaceru z Krzysztofem Cieczkiewiczem śladami wspomnień o kinach włocławskich, połączonych z zaproszeniem na PREMIERĘ filmów dokumentujących historię kin we Włocławku, Kowalu i Skępem.
Następnie przeniesiemy się w świat „czarującej komedii, która podbiła serca widzów na całym świecie! Pełna serca, śmiechu i przygód, ciepła i wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni”, w której świetne kreacje stworzyli, m.in.: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen.
W nagraniu wspomnień z Włocławka udział wzięli Krzysztof Cieczkiewicz, Robert Feter, Agata Jasińska, Witold Kożuchowski, Mirosława Stojak, Iza Trojanowska. Kinowe historie, które ukazały się również w periodyku Kurier Okolicznościowy, powstały dzięki opowieściom kilkunastu osób z Włocławka i okolic. Zapraszamy do podróży do przeszłości, aby przypomnieć sobie, jak wyglądały włocławskie kina: Bałtyk, Polonia, Słońce, DKF „Ceramik”, jak i przedwojenne Apollo, Sfinks, Fotoplastikon, Nowości (później Corso) …
Seans filmowy przygotowany we współpracy Fundacji Ari Ari z Teatrem Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku i DKF „Ósemka”.
______
Projekt realizowany we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach projektu „Seniorzy w akcji” oraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierane przez Fundacja Ari Ari, Urząd Miasta i Gminy Skępe, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku,Fundacja Ładowarka – operator Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” oraz Stowarzyszenie Grupa Historyczno – Poszukiwawcza GUSTAW ze Skępego.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI


Scenomania- spotkanie organizacyjne

Dodano: 13 września, 2021

Casting do Teatru Skene

Dodano: 9 września, 2021

teatr budynek

Przyjdź na casting!

Dodano: 6 września, 2021