Dzień Ojca i Zakończenie Sezonu Teatralnego 2023/2024

Aktualności

23 czerwca, w Dzień Ojca, zakończymy sezon teatralny 2023/2024 spektaklem „Pociąg dla dwojga” warszawskiego Teatru Kamienica. Zapraszamy na szaloną i nieco nostalgiczną podróż do lat 70.

„Pociąg dla dwojga”, czy nieco inny tytuł tego spektaklu „Kochanie zrób mi dziecko”, to pełna zwrotów akcji i absurdalnego czeskiego humoru miłosna podróż, która ukazuje, że nawet najbardziej zwariowany pomysł na życie może okazać się tą właściwą drogą.
Szara codzienność lat 70-tych XX wieku, dworzec kolejowy i przeraźliwie głośne pociągi, a w tym wszystkim zupełnie niedoskonali oni: mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach oraz zaskakująco abstrakcyjna propozycja. Dwoje obcych sobie ludzi dzieli w zasadzie wszystko, łączy życiowa nieporadność i samotność, a także wspólne marzenie. Każde z nich chce po prostu zaznać odrobiny zwykłego szczęścia – tylko czy jest ono w ich zasięgu? Czy faktycznie nigdy nie jest za późno na miłość? I czy uda się połączyć zupełnie odmienne spojrzenia na życie? Sztuka, w której nic nie jest oczywiste. Pytania mnożą się, absurd miesza z realizmem, a jawa ze snem, tworząc fascynującą, wielowymiarową rzeczywistość. Błyskotliwy tekst autorstwa Mirko Stiebera, precyzyjna reżyseria Macieja Wierzbickiego oraz aktorski talent komediowy Katarzyny Ankudowicz i Marcina Perchucia to przepis na porywającą teatralną podróż. A to wszystko w scenografii, która przeniesie Widzów w czasie prosto do serca lat 70-tych ubiegłego wieku. Wsiadacie?
Spektakl zagramy 23 czerwca – to idealna propozycja wspólnego wyjścia do teatru na Dzień Ojca!
Reżyseria: Maciej Wierzbicki
Występują:
Katarzyna Ankudowicz
Marcin Perchuć
Bilety dostępne w Kasie Teatru (tel. 542314766) oraz online – TUTAJ.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI


Skip to content