Repertuar i zapowiedzi

od 04 czerwca 2018 r.

„POWROTY SENTYMENTALNE – odsłona pierwsza” – kolejna wystawa w Galerii Plakatu Polskiego ukazująca tym razem plakaty do przedstawień, które odbyły się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku w latach jego działalności. Będzie można zatem zobaczyć m.in. plakaty do spektakli Teatru „Capitol”, Agencji Produkcyjnej „AB Production”, Teatru „Gudejko”, Teatru „Afisz”, Teatru Jo Art. Show…


01 czerwca 2018 roku
godz. 11.00 i 17.00

„TRZY RAZY BAJKA” – przedstawienie Teatru „Skene” dla całych rodzin oparte na napisanych przez Jana Brzechwę, pięknym wierszem, powszechnie znanych bajkach: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz Księżniczka na ziarnku grochu. Spektakl okraszony jest wieloma piosenkami i łatwo wpadającą w ucho muzyką. Wesoła, wartka akcja, kolorowa scenografia i kostiumy są niewątpliwym atutem tego przedstawienia. Spektakl adresowany jest głównie do dzieci młodszych – z przedszkoli i szkół podstawowych – i tych nieco starszych, którzy zechcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo, kiedy to byli zafascynowani przygodami bohaterów tych trzech, przepięknych bajek.

Przedstawienie zaprezentowane zostanie z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA!


04 – 06 czerwca 2018 roku
godz. 09.00 i 11.00

„TRZY RAZY BAJKA” – przedstawienie Teatru „Skene” dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, oparte na napisanych przez Jana Brzechwę, pięknym wierszem, powszechnie znanych bajkach: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz Księżniczka na ziarnku grochu. Spektakl okraszony jest wieloma piosenkami i łatwo wpadającą w ucho muzyką. Wesoła, wartka akcja, kolorowa scenografia i kostiumy są niewątpliwym atutem tego przedstawienia. Spektakl adresowany jest głównie do dzieci młodszych – z przedszkoli i szkół podstawowych – i tych nieco starszych, którzy zechcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo, kiedy to byli zafascynowani przygodami bohaterów tych trzech, przepięknych bajek.

Przedstawienie zaprezentowane zostanie z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA!


10 czerwca 2018 roku
godz. 11.00

„PIMPUŚ SADEŁKO” – przedstawienie, które zrealizowane zostało przez Fundację Szafa Kultury na motywach bajki Marii Konopnickiej pt: „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” na włocławskiej scenie zaprezentują aktorzy warszawskiego Teatru Itakzagramy. Gdy jednym z uczniów szkoły Pod Pierogiem zostaje Pimpuś, mały, rozpieszczony kotek-jedynak szybko udaje mu się zdobyć nowych kolegów, ale że nauka nie była jego mocną stroną i ciągle starał się wymigać od szkolnych obowiązków, od jego figli szkoła wkrótce stanęła na głowie! Co się wydarzy i czy Pimpuś kiedykolwiek się zmieni na lepsze przekonają się Ci, którzy zasiądą na widowni włocławskiego Teatru.

Przedstawienie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.


15 czerwca 2018 roku
godz. 19.00

„POWRÓĆMY JAK ZA (NIE)DAWNYCH LAT” – koncert, podczas którego będzie można usłyszeć niezapomniane i wzruszające przeboje okresu międzywojennego, które wykonywane były m.in. przez Tolę Mankiewiczównę, Mieczysława Fogga, Aleksqandra Żabczyńskiego, Eugeniusza Bodo. Ten koncert to wzruszająca podróż sentymentalna do okresu dwudziestolecia międzywojennego, ale nie tylko! Ze sceny popłyną m.in. takie przeboje tamtego okresu jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny drań”, Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Już nie zapomnisz mnie”… Współorganizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Nowakowski Impresariat.


18 czerwca 2018 roku
godz. 19.00

„NIKT NIE JEST DOSKONAŁY” – doskonała, zabawna i wzruszająca komedia o perypetiach nieśmiałego Leonarda, samotnego ojca dorastającej córki, który pod kobiecym pseudonimem Marta B. pisuje romantyczne powieści dla kobiet, to propozycja Teatru na zakończenie sezonu 2017/2018. Spokój tej z pozoru nudnej rodziny burzy telefon z wydawnictwa: powieść Marty B. została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę…sic!

No cóż, wyjścia nie ma, Leonard musi przebrać się za kobietę! Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową.

W całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” jest uznany za klasykę komedii romantycznej.


21 czerwca 2018 roku
godz. 16.00

„ŻEGNAJ SZKOŁO!” – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Wiedza. Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Pozostali otrzymają świadectwa ukończenia kolejnych klas. W części artystycznej wystąpią uczniowie ZS Wiedza.


27 czerwca 2018 roku
godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018”- Uroczysta inauguracja Festiwalu – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych pt: „REWIZOR”.


28 czerwca 2018 roku
godz. 10.00

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Warsztaty teatralne i próby zespołów biorących udziału w Festiwalu

godz. 15.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Przesłuchania Konkursowe – Dzień I

godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Skene pt:„CHŁOPCY Z PLACU BRONI”.


29 czerwca 2018 roku
godz. 10.00

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Warsztaty teatralne i próby zespołów biorących udziału w Festiwalu

godz. 15.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Przesłuchania Konkursowe – Dzień II

godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Skene pt: „TRZY RAZY BAJKA”.

godz. 21.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych pt: „PIF PAF! JESTEŚ TRUP!”.


30 czerwca 2018 roku
godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie w wykonaniu dwukrotnego laureata Festiwalu Teatru Talia z Chrostkowa pt: „ELIKIA” oraz Teatru Bomba z Krojczyna pt: „JACYŚ LUDZIE”.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2017/2018.