Repertuar i zapowiedzi

wrzesień 2020

3 wrzesień 2020 roku
godz. 10.00

„A KU KU, CZYLI MASKI W TEATRZE” – to kolejne nagranie video e-lekcji dla dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkoły podstawowej, podczas której Widzowie dowiedzą się prawie wszystkiego o maskach teatralnych, ich historii i powstawaniu.
Prezentacja i zajęcia praktyczne.

on-line


3 września 2020 roku
godz. 17.00

„NARODOWE CZYTANIE” – nagranie video wybranych tekstów z Balladyny Juliusza Słowackiego, która to lektura jest kolejnym dziełem do ogólnopolskiego czytania, i z którą Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego weźmie udział w najbliższej, dziewiątej odsłonie Narodowego Czytania. Z uwagi na sytuację epidemiczną Teatr postanowił w tym roku przenieść swoją aktywność w tym zakresie do świata wirtualnego. Nagranie zostanie opublikowane na teatralnym kanale na platformie YouTube i profilu na Facebooku w dniu 5 września 2020 r.

on-line


11 września 2020 roku
godz. 10.00

„HISTORIA TEATRU DLA NIECIERPLIWYCH I OPORNYCH” – ciąg dalszy nagrania e-lekcji dla uczniów szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości podczas której Widzowie dowiedzą się prawie wszystkiego o:
– cz. IV Formy organizacyjne Teatru
– cz. V Finanse

on-line


20 września 2020 roku
godz. 11.00

„PODAJ CEGŁĘ” – to kolejne, rodzinne przedstawienie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne, które na włocławskiej scenie zaprezentuje Teatr Form Wielu z Płocka. I choć bohaterami są dorośli to właśnie młodzi Widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu Widz przenosi się w czasie, przedmioty ożywają na jego oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć… To interakcyjny spektakl familijny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


23 wrzesień 2020 roku
godz. 10.00

„TEATR RUCHU – GIMNASTYKA TEATRALNA” – nagranie video e-lekcji dla dzieci z przedszkoli i klas młodszych szkoły podstawowej, podczas której Widzowie dowiedzą się prawie wszystkiego o ćwiczeniach uczących świadomości ciała, elastyczności, bazujących na technikach ruchowych, wykorzystywanych często w terapii integracji sensorycznej. Dobra zabawa w ruchu.

on-line


25 wrzesień 2020 roku
godz. 20.30

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – przedstawienie powstałe na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych zaprezentowane zostanie Kuracjuszom podwłocławskiego Uzdrowiska. To opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. I choć od premiery „Dulskiej” minęło już ponad 100 lat to dulszczyzna kwitnie! Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół.

Sala Pod Arkadami, Pensjonat Jutrzenka – Uzdrowisko Wieniec Zdrój


27 wrzesień 2020 roku
godz. 18.00

„DANCING RETRO – muzyczna opowieść o polskim jazzie w 20-leciu międzywojennym” – mylą się ci, którzy uważają, że historia polskiego jazzu zaczęła się od niszowych jam session na przełomie lat 40 i 50 XX wieku. Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie przypomni cudowne lata 20-te i twórców, którzy wtedy w polski krajobraz artystyczny przenosili gorące rytmy tang, foxtrotów, one-stepów i swinga. W proceder przeflancowania na rodzimy grunt muzyki, która królowała za oceanem, a także w Paryżu i Berlinie, zamieszani byli znakomici kompozytorzy jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski i wielu innych, poeci na czele z Tuwimem i Hemarem i wszystkie śpiewające, wielkie gwiazdy dwudziestolecia międzywojennego. W spektaklu przygotowanym specjalnie dla Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego opowiemy jak Jazz zawitał do Polski za sprawą artystów, którzy poznali nowe rytmy i brzmienia podróżując po Europie zachodniej, jak również dzięki zagranicznym filmom i płytom.


30 wrzesień 2020 roku
godz. 10.00

„HISTORIA TEATRU DLA NIECIERPLIWYCH I OPORNYCH” – ciąg dalszy nagrania e-lekcji dla uczniów szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości podczas której Widzowie dowiedzą się prawie wszystkiego o:
– cz. II Literatura

on-line


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.