Repertuar i zapowiedzi

październik 2019

1 październik 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„CWANIACZEK 2” – przedstawienia Teatru „Skene” dla uczniów szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości, które jest kontynuacją spektaklu Cwaniaczek z 2016 roku, którego scenariusz oparty został na motywach książek Jeffa Kinnley’a pt: Dziennik cwaniaczka. To spektakl o perypetiach rodzinnych, szkolnych i uczuciowych młodych uczniów, którzy pozornie skłóceni są z rodziną, ze sobą i z całym otoczeniem…


2 październik 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„CWANIACZEK 2” – przedstawienia Teatru „Skene” dla uczniów szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości. Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,

opis j.w.


4 październik 2019 roku
godz. 11.00

„UNIWERSTET TRZECIEGO WIEKU” – inauguracja roku akademickiego 2019/2020 dla seniorów skupionych wokół włocławskiej uczelni i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy mimo sędziwego wieku chłonąć chcą wiedzę w myśl słów hymnu WUTW: „…Dopóki jest w nas młody duch,/Dopóki działać chce się nam./To Uniwersytetu próg,/Zaprasza nas do swoich bram./I chociaż siwa głowa,/Nie nam tego żałować,/że minął czas powabnych wdzięków./Z gorącym mamy sercem,/Wraz z Uniwersytetem,/Iść w jesień życia, w trzeci Wiek…”.


6 październik 2019 roku
godz. 16.00 i 18.30

„WIERUSZKA – TWOJA WYMARZONA POMOC DOMOWA” – najnowsza komedia Marka Rębacza, autora takich hitów jak: „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia”, „Basia sama w domu”, „Diabli mnie biorą”, „Ciemno”, „Jaskiniowcy” czy „Zróbmy sobie wnuka” (scenariusz). Tym razem autor opisuje wzorowe życie szwagrów – Janka i Adama. Adam, wracający z podróży na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy jako pomoc domowa dziewczyny. I tu zaczynają się sytuacje nad którymi obaj panowie chcą za wszelką cenę zapanować. Dodatkowe zamieszanie wprowadza niechciany gość – wujek i opiekun dziewczyny, były czerwonoarmista. Oczywiście żony Janka i Adama nie pozostają dłużne i również knują intrygę…


7 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 11.40

„HOBBIT czyli TAM I Z POWROTEM” – tego bohatera nie trzeba przedstawiać. Czy wszyscy jednak wiedzą, o czym naprawdę jest ten spektakl? Ta historia to nie tylko piękna bajka, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu, ale przede wszystkim to klasyczna powieść drogi. Aktorzy wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zapraszają Widzów na magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery, dzięki której postarają się udowodnić, że i dzisiaj w każdym z nas może drzemać coś z małego hobbista. Przedstawienie dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej.


7 październik 2019 roku
godz. 10.10

„DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA” – …Był sobie kiedyś doktor… tak można by rozpocząć kolejną wycieczkę do niezwykłej krainy wyobraźni, jaką jest Teatr… Na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym… rozumiał mowę zwierząt!
Przedstawienie dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej zaprezentują aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


8 październik 2019 roku
godz. 8.30

„HOBBIT czyli TAM I Z POWROTEM” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


8 październik 2019 roku
godz. 10.10

„DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


8 październik 2019 roku
godz. 11.40

„KAMIENIE NA SZANIEC” – Alek, Rudy, Zośka i inni, to pokolenie słynnych Kolumbów, bohaterów-gigantów na zawsze wpisujące się w polską zbiorową świadomość narodową i stanowiące punkt odniesienia do wszystkich prób opisywania pojęcia patriotyzmu i poświęcenia. Niezłomność, lojalność, koleżeńskość, ale też męstwo, odwaga w obliczu wroga i hart ducha, to cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Właśnie dla niej i o niej jest ten spektakl przygotowany przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im Adama Mickiewicza. Przedstawienie skierowane do uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej.


9 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 11.40

„HOBBIT czyli TAM I Z POWROTEM” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


9 październik 2019 roku
godz. 10.10

„DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


10 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 10.10

„DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


10 październik 2019 roku
godz. 11.40

„KAMIENIE NA SZANIEC” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


11 październik 2019 roku
godz. 18.00

„NOC TEATRU” – już po raz kolejny Teatr jest organizatorem tej teatralnej imprezy, podczas której zaprezentowane zostaną przedstawienia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wyprodukowane przez włocławski Teatr. Podczas tegorocznej Nocy… będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Teatru „Skene” pt: Cwaniaczek 2, który powstał na motywach książek Jeffa Kinney’a, kameralne przedstawienie dla najmłodszych, choć nie tylko, Teatru Ludzi Upartych powstałe w oparciu o piękny, dowcipny, wierszowany tekst Jana Brzechwy pt: Kopciuszek; najnowszy spektakl „Upartych”, który powstał na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej pt: Moralność pani Dulskiej; monodram muzyczny pt: Szesnaście róż według scenariusza Jana Polaka oraz schodzącą z afisza, jakże aktualną komedię Mikołaja Gogola pt: Rewizor.


15 październik 2019 roku
godz. 11.00

„WŁOCŁAWSKI UNIWERSYTET SENIORA” – inauguracja roku akademickiego 2019/2020 połączona z Jubileuszem X-lecia działalności Uniwersytetu dla seniorów skupionych przy Uniwersytecie współpracującym z Kujawską Szkołą Wyższą.
Warto zaznaczyć, że „uczelnia seniorska” skupia w swych szeregach już ponad 300 osób, a Patronat nad działalnością sprawują: Patronat organizacyjny – Prezydent Miasta Włocławek;
Patronat naukowy – Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku.


17 październik 2019 roku
godz. 17.00

„30-LECIE ZESPOŁU WRZOS” – jubileuszowe obchody zespołu skupiającego w swych szeregach seniorów, którzy wielokrotnie występowali w kraju i za granicą. Zespół jest też laureatem wielu konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniora w Bydgoszczy czy „O Zegar Czasu” w Aleksandrowie Kujawskim. Za swoje osiągnięcia artystyczne odznaczony został m.in. medalami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.


19 październik 2019 roku
godz. 12.00

„MISTRZOSTWA POLSKI W KULTURYSTYCE” – Federacja PCA Polish zaprasza na Mistrzostwa Polski w Kulturystyce PCA Polish Championhips 2019. Organizatorem zawodów, które będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata PCA Words Championships, jest Federacja PCA Poland.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Bilety do nabycia na stronie www.pcapoland.com oraz w Kasie Teatru w dniu imprezy na trzy godziny przed jej rozpoczęciem.


21 październik 2019 roku
godz. 19.00

„SZCZĘŚLIWE PIOSENKI MARKA GRECHUTY” – Teatr zaprasza na wyjątkowy koncert złożony z utworów Marka Grechuty
Proponujemy podróż poprzez krainę złożoną z dźwięków i słów, przepełnioną wrażliwością Pana Marka na drugiego człowieka. Każda piosenka to inny krajobraz, inny widok, inna emocja, inny wycinek poetyckiej rzeczywistości…Wejdźcie z nami w ten magiczny świat i dajcie się porwać prawdziwym emocjom Szczęśliwych Piosenek Marka Grechuty…

W koncercie, w którym wystąpią młodzi krakowscy artyści Piwnicy pod baranami i aktorzy krakowskich Teatrów: Stu, Szczęście i Starego będzie można usłyszeć m.in. „Nie dokazuj”, „Dni, których nie znamy”, „Ocalić od zapomnienia”, „Będziesz moją panią”, „Korowód”, „Śpij, bajki śnij”, „Pomarańcze i mandarynki”…


27 październik 2019 roku
godz. 11.30

„CZERWONY KAPTUREK” – wszyscy znają bajkę o Czerwonym Kapturku, lecz czy wszyscy chcą i lubią ją opowiadać? A gdyby tak jeszcze dać szansę, aby sami bohaterowie opowiedzieli o swym losie? Jaki mają stosunek do zdarzeń toczących się w opowieści? Bo czy to przyjemnie jest, na przykład, zostać połkniętym przez wilka i siedzieć długo w brzuchu, gdzie ciemno i brak telewizora? I czy gajowy na pewno przyjdzie na czas?… O tym wszystkim przekona się ten kto zasiądzie na teatralnej widowni i obejrzy spektakl pełen zabawnych sytuacji, gagów i skeczy w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski z Torunia.


28 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 10.10

„SZREK, BAŚŃ O TOLERANCI” – aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przeniosą Widzów, uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej do krainy zamieszkałej przez sympatycznego zielonego ludka. Celem spektaklu jest ukazanie młodym widzom, że nie strój i wygląd jest najważniejszy, a to co w sobie mamy. Przestrzega przed odtrąceniem kogoś kto różni się od nas. Uczy tolerancji i miłości.


28 październik 2019 roku
godz. 11.40

„Adam i Ewa” – miłość funkcjonuje nie tylko w literaturze i sztuce, ale przede wszystkim w zbiorowej świadomości – bo któż z nas nie słyszał chociaż raz o Adamie i Ewie, Romeo i Julii, Tristanie i Izoldzie? Sztuka Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu porusza to odwieczny problem o dorastaniu do miłości, historia w której mężczyzna i kobieta patrzą na siebie krytycznie, dostrzegają swoje wady, lecz mimo to próbują odnaleźć to, co najważniejsze – przysłowiową drugą połówkę jabłka.


29 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 10.10

„SZREK, BAŚŃ O TOLERANCJI” – przedstawienia Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej.

opis j.w.


30 październik 2019 roku
godz. 8.30 i 10.10

„DZIECI Z BULLERBYN” – adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn przygotował dla uczniów klas IV-VI Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


30 październik 2019 roku
godz. 11.40

„MITOLOGIA I LEGENDY SŁOWIAN” – aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zabiorą Widzów, uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej do magicznego świata mającego swoje korzenie w Polsce przed Chrześcijaństwem. Przeniosą Widza w ciekawe czasy kiedy Perun zakochał się w Juracie, gdy Piast Kołodziej starał się najlepiej wychować swego syna i gdzie Popiel i jego zła żona uciekali przed tysiącami myszy.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.