Repertuar i zapowiedzi

02 grudzień 2018 roku
godz. 17.00

„DIABLI NADALI TEGO ŚWIĘTEGO czyli ANIELSKA ROBOTA” – kameralna, mikołajkowo-świąteczna komedia dla dorosłych autorstwa Jacka Pietruskiego i Krzysztofa Zaremby. Czy Święty Mikołaj istnieje? Bez wątpienia! Wystarczy zadzwonić do firmy Święta na telefon, zamówić Mikołaja, Śnieżynkę, Anioła, renifery, elfy i prezenty wszelkiego asortymentu by przekonać się o tym osobiście. Czasami jednak zdarza się, że to co zamawiamy różni się od tego co jest nam dostarczone, a przecież reklamacje będzie można złożyć dopiero po świętach. Co wtedy? Wtedy… zachowajmy spokój. Zaśpiewajmy kolędy i radujmy się bo to przecież czas Bożego Narodzenia. Anioły grają na trąbach, a święci wzruszają się razem z nami, więc czasami z tego wzruszenia i radości może im się coś „pokićkać”. Prawda?
Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Afisz z Torunia.


05 grudzień 2018 roku
godz. 9.00 i 11.00

„BABCOCHA” – przedstawienia Teatru „Skene” zrealizowane na motywach książki Justyny Bednarek wystawione zostaną dla uczniów ze szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości z okazji Mikołajek 2018. Jest to opowieść, w której główną rolę gra dobrotliwa czarownica Babcocha, odmieniająca życie mieszkańców mocno zacofanej wsi Grajdołek. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty czy smakowite pączki, a siebie w owada, księżniczkę, upiora czy inne straszydło. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, biedna dziewczynka, z którą nie chce się nikt zaprzyjaźnić. Ale skutki czarów Babcochy odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują si9ę, że nie warto narzekać, oszukiwać i dążyć do zrobienia kariery czy zarabiania pieniędzy, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. Zmieniają się zatem i inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, proboszcz, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho, które nie wiadomo czym czy kim jest. Najważniejszym jednak przesłaniem jest , że trzeba mieć przyjaciół, na których można polegać…


06 grudzień 2018 roku
godz. 9.00 i 11.00

„BABCOCHA” – przedstawienia Teatru „Skene” zrealizowane na podstawie książki Justyny Bednarek dla uczniów ze szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości z okazji Mikołajek 2018.


07 grudzień 2018 roku
godz. 9.00

„BABCOCHA” – przedstawienie Teatru „Skene” zrealizowane na podstawie książki Justyny Bednarek dla uczniów ze szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości z okazji Mikołajek 2018.


07 grudzień 2018 roku
godz. 18.00

„BABCOCHA” oficjalna PREMIERA przedstawienia zrealizowanego na podstawie książki Justyny Bednarek przygotowanego z myślą, przede wszystkim, o dzieciach ze szkół podstawowych.
Spektakl jest 84 Premierą Teatru „Skene”!


09 grudzień 2018 roku
godz. 11.00

„BABCOCHA” – przedstawienie Teatru „Skene” zrealizowane na podstawie książki Justyny Bednarek wystawiane z okazji Mikołajek 2018 i w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.


10 grudzień 2018 roku
godz. 9.30 i 11.30

„TANGO” – sztuka Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Ludowego skierowana jest do uczniów szkół średnich. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych współczesnych dramatów polskich. Realia lat 60-tych ubiegłego wieku przeniesione do czasów bliższych współczesnemu młodemu pokoleniu, ale problemy głównych bohaterów pozostały aktualne – buntowanie się, nie rozumienie starszych, chęć budowy „nowego, lepszego świata”. I jak zawsze pada pytanie: „czy jest to możliwe?”. To pytanie pozostawione przez Sławomira Mrożka pozostaje nadal bez odpowiedzi. Czy uczniowie włocławskich szkół średnich znajdą ją po obejrzeniu spektaklu?


13 grudzień 2018 roku
godz. 10.00

„BAŚNIE POLSKIE” – to prawdziwa podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. Spektakl składający się z trzech przedstawień: Szewczyk Dratewka, Żywa Woda i Złota Kaczka zabierze Widzów do źródła, w którym każdy może dostać odpowiedź na pytanie: Co jest miarą prawdziwego człowieka?. Nie ma w nim komputerowych super-bohaterów, gdzie ich wielkość mierzona jest siłą czy liczbą uzbrojenia. Bohaterowie przedstawienia to zwykli ludzie często wystawieni na ciężką próbę… Niespotykane formy teatralne, przepiękne lalki, barwne kostiumy to tylko namiastka atrakcji jakie przygotowano dla Widzów w tym przedstawieniu. W spektaklu przeznaczonym dla dzieci ze szkół podstawowych wystąpią aktorzy wrocławskiego Teatru In.Art.


13 grudzień 2018 roku
godz. 11.40

„ŚWIAT LEGEND” – przedstawienie dla uczniów ze szkół podstawowych w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru In.Art.
Legendy Polskie należy przeczytać. Spektakl pt: Świat legend trzeba zobaczyć. Przedstawienie to składa się z czterech legend, a każda z nich zostaje przedstawiona w innej technice teatralnej. Widz dowiaduje się o tym jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe Łoże i dlaczego Poznań też ma swój hejnał. Dodatkowej, niesamowitej aury dodaje tym legendom to, że twórcy spektaklu zabierają Widza w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się ze średniowiecznych tradycji teatralnych.


18 grudzień 2018 roku
godz. 13.00

„SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE”– spotkanie Prezydenta Miasta Włocławek z działaczami, twórcami i pracownikami kultury działającymi na terenie miasta i w strukturach miejskich placówek kultury z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego – 2019 – Roku.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.