Repertuar i zapowiedzi

02 lipca – 31 sierpnia 2018 r.

„POWROTY SENTYMENTALNE – odsłona pierwsza” – kolejna wystawa w Galerii Plakatu Polskiego ukazująca tym razem plakaty do przedstawień, które odbyły się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku w latach jego działalności. Będzie można zatem zobaczyć m.in. plakaty do spektakli Teatru „Capitol”, Agencji Produkcyjnej „AB Production”, Teatru „Gudejko”, Teatru „Afisz”, Teatru Jo Art. Show…


27 czerwca 2018 roku
godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018”- Uroczysta inauguracja Festiwalu – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych pt: „REWIZOR”.


28 czerwca 2018 roku
godz. 10.00

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Warsztaty teatralne i próby zespołów biorących udziału w Festiwalu

godz. 15.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Przesłuchania Konkursowe – Dzień I

godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Skene pt:„CHŁOPCY Z PLACU BRONI”.


29 czerwca 2018 roku
godz. 10.00

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Warsztaty teatralne i próby zespołów biorących udziału w Festiwalu

godz. 15.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Przesłuchania Konkursowe – Dzień II

godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Skene pt: „TRZY RAZY BAJKA”.

godz. 21.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych pt: „PIF PAF! JESTEŚ TRUP!”.


30 czerwca 2018 roku
godz. 20.30

„XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2018” – Wieczór Gospodarzy – przedstawienie w wykonaniu dwukrotnego laureata Festiwalu Teatru Talia z Chrostkowa pt: „ELIKIA” oraz Teatru Bomba z Krojczyna pt: „JACYŚ LUDZIE”.


01 lipca 2018 roku
godz. 16.00

„XIII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZXIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2018” – UROCZYSTA GALA
przedstawienie pt: „ZUPA RYBNA W ODESSIE” monodram o Janie Karskim w wykonaniu Sebastiana Rysia, aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu
odczytanie werdyktu Jury
wręczenie dyplomów, nagród i upominków
zabranie głosu przez przedstawicieli Zespołów i zaproszonych gości.


03 – 05 lipca 2018 roku
11 – 13 lipca 2018 roku
16 – 18 lipca 2018 roku
godz. 10.00 i 12.00

„TEATR PRZEDMIOTU”Warsztaty Wakacyjne skierowane do dzieci i młodzieży pozostającej na okres wakacji w mieście, które uczestniczyć będą w zajęciach półkolonijnych w miejskich placówkach kultury, świetlicach, bibliotekach i klubach. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z metodami tworzenia lalek i scenografii. Poznają zasady „budowy” spektaklu oraz sami zaprezentują się na specjalnie do tego przygotowanej „lalkowej scenie”.


09 – 13 lipca 2018 roku
16 – 18 lipca 2018 roku
godz. 10.00 i 12.00

„PODRÓŻ DO KRAINY ZABAWY”Warsztaty Wakacyjne skierowane do dzieci i młodzieży pozostającej na okres wakacji w mieście, które uczestniczyć będą w zajęciach półkolonijnych w miejskich placówkach kultury, świetlicach, bibliotekach i klubach. W trakcie zajęć uczestnicy poznają m.in. techniki gry aktorskiej, „czystego mówienia”, zapoznają się z metodami gry na scenie – oczywiście w formie zabawy i w krainie tajemniczości jaką jest niewątpliwie Teatr.


12 sierpnia 2018 roku
godz. 16.00

„LETNI BULWAR” – w ramach corocznego spotkania na Nadwiślańskich Bulwarach z mieszkańcami Włocławka, tymi młodszymi i tymi nieco starszymi, oraz gośćmi przebywającymi w naszym mieście Teatr proponuje przenieść się w świat wyobraźni i przedmiotu… Nie zabraknie zabaw, gier i konkursów dla całych rodzin. Chętni zaproszeni zostaną również do zabawy w profesjonalną scenę, a widzowie wysłuchają kilku wierszy znanych i lubianych autorów piszących przede wszystkim dla dzieci… Całość poprowadzą aktorzy Teatru Ludzi Upartych – Katarzyna Misiak i Piotr Gutowski. Muzycznie imprezę ubarwi Piotr Matuszkiewicz.


12 sierpnia 2018 roku
godz. 16.00

„LETNI BULWAR” – tym razem Teatr Impresaryjny zaprasza całe rodziny na niecodzienne spotkanie z mieszkańcami pewnego kurnika, podczas którego będzie można wysłuchać szesnastu piosenek w konwencji disco polo z nutą kabaretu. To spotkanie pt: „DISCO KURNIK” to gwarancja dobrej zabawy przy porywającej do tańca, rytmicznej muzyce. Całość okraszona kabaretowymi gagami. Zatańczą, zaśpiewają i rozśmieszą wielkie „maskoty”, mieszkańcy kurnika: KOGUT, dwie KURY i KACZKA – sprawczyni całego miłosnego zamieszania. W tym niecodziennym spotkaniu z mieszkańcami Włocławka, oprócz aktorów Teatru Ludzi Upartych, udział wezmą aktorzy zaprzyjaźnionego z włocławską sceną Teatru „Afisz” z Torunia pod bacznym okiem samego szefa – Jacka Pietruskiego.

Spektakl pt: „DISCO KURNIK” w razie niepogody zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej włocławskiego Teatru i rozpocznie się o godz. 17.00.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2017/2018.