Repertuar i zapowiedzi

03 października 2018 r.
godz. 12.00

INAUGURACJA ROKU UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – spotkanie włocławskich seniorów, którzy uczestniczyć będą w zajęciach włocławskiego UTW w roku akademickim 2018/2019. Inauguracja współorganizowana z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku.


07 października 2018 roku
godz. 17.00

„AFEKT czyli QUI PRO QUO” – to komedia pełna pomyłek i zabawnych nieporozumień, którą we włocławskim Teatrze zaprezentuje Teatr Afisz z Torunia.

Cóż, w sprawach miłosnych poradzić może, swoim bardzo dorosłym, samotnym córkom, samotny ojciec, który sam jest przykładem zakochującego się frajera? Opowieść osnuta na miłosnych kłopotach bohaterów czyli krótkie, dowcipne historie o miłości w rodzinie pełnej miłości, opowiedziane, również w autorskich piosenkach… Będzie bardzo rodzinnie, zaskakująco i śmiesznie! Przedstawienie wystawiane na Scenie Kameralnej powoduje to, że zobaczyć je będą mogli tylko nieliczni! Zatem – kto pierwszy ten lepszy!


10 października 2018 roku
godz. 8.30 i 10.10

11 października 2018 roku
godz. 10.10

17 października 2018 roku
godz. 10.10

29 października 2018 roku
godz. 8.30 i 10.10

30 października 2018 roku
godz. 10.10

„RUMCAJS” – przedstawienie dla uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Teatralna opowieść o przygodach dobrotliwego rozbójnika z żacholeckiego lasu, która uczy o tym, że dobro zawsze zwycięży.


10 października 2018 roku
godz. 11.40

11 października 2018 roku
godz. 11.40

17 października 2018 roku
godz. 11.40

29 października 2018 roku
godz. 11.40

„PAN TADEUSZ” – przedstawienie dla uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie, które powstało na motywach epopei narodowej napisanej przez wieszcza – Adama Mickiewicza, przeznaczone jest dla uczniów szkół średnich. Ukazuje na tle perypetii miłosnych walkę Polaków o niepodległość.


11 października 2018 roku
godz. 8.30

17 października 2018 roku
godz. 8.30

30 października 2018 roku
godz. 8.30 i 11.40

„ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” – przedstawienie dla uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl przenosi widza w świat rezolutnej dziewczynki o rudych włosach. Jej przygody sprawiają, że widzowie przenoszą się wraz z nią w jej świat przeżywając wraz z Anią jej rozterki i radości…


12 października 2018 roku
godz. 17.00 i 20.00

„JASKINIOWCY” – najnowsza komedia Marka Rębacza, twórcy takich teatralnych hitów jak: „Dwie morgi utrapienia”, „Maciejowe podwórko”, „Atrakcyjny pozna panią”, „Ciemno” czy „Basia sama w domu…”.  Ciepła tropikalna wyspa 150 tysięcy lat temu. Bajeczne krajobrazy niezmącone drapaczami chmur i antenami telefonii komórkowej. Świat dzikich zwierząt, czystej wody, pachnącego bujną roślinnością powietrza, wody o smaku wody… Ziemia bez  cuchnących, asfaltowych dróg, foliowych reklamówek, przetworzonej żywności, operacji plastycznych i Kardashianów. Raj. I nagle, bądź na drodze ewolucji (do wyboru), w tym idyllicznym świecie pojawia się człowiek…


14 października 2018 roku
godz. 11.00

„PRZYGODY KUBUSIA i ANCYMONA” – to wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka, przenosząca dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom, dzieci w zabawny sposób poznają świat matematyki, dowiadują się jak cenna jest nauka. Bohaterami są dwaj chłopcy: Kubuś – rezolutny, dzielny, prawdziwy przyjaciel zwalczający wszelkie zło, wzorowy uczeń. Ancymon – urwis, jakich mało, matematyczny żółtodziób i nygus. Mimo tak wielu różnic, między nimi jest prawdziwa przyjaźń, która zostanie wystawiona na próbę, dgy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać płatając chłopcom różne figle. Czy Ancymon nauczy się liczyć? Czy dobro zwycięży? Odpowiedzi na te pytania Widz znajdzie oglądając ten magiczny spektakl!


18 października 2018 roku
godz. 8.30 i 10.10

„PSZCZÓŁKA MAJA” – przedstawienie dla dzieci z przedszkoli i uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl dla najmłodszej widowni opowiadający historię przygód małej pszczółki o imieniu Maja, która mieszkając na łące poznaje zwyczaje tam panujące, zaprzyjaźnia się z różnymi owadami i zwierzętami. Poznaje też złych mieszkańców łączki.


18 października 2018 roku
godz. 11.40

„BALLADYNA” – przedstawienie dla uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. To opowieść o dwóch pięknych siostrach, Balladynie i Alinie, w których zakochuje się książę Kirkor. Wyruszają one do lasu. Która prędzej zbierze dzban pełen malin, ta zostanie jego żoną… Dramat XIX-wiecznego mistrza pióra, Juliusza Słowackiego ma siłę wyrazu szekspirowskiego arcydzieła.


22 października 2018 roku
godz. 19.00

„KŁOPOTY MAŁŻEŃSKIE” – to komedia M.Więcka i J.Wójcickiego na dwójkę aktorów składająca hołd tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę nie wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami. Czym jest kamień filozoficzny, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co naprawdę kłócimy się, kiedy się kłócimy o niepościelone łóżko? Spektakl prezentowany będzie w ramach Projektu „Wojny domowe _ Akademia Kłótni Małżeńskiej”, którego drugą, integralną częścią będzie dyskusja moderowana z udziałem ekspertów. Podczas tej rozmowy eksperci przybliżą sposoby na uczciwą, konstruktywną kłótnię, omówią problemy zawarte w spektaklu i przedstawią emocjonalną dynamikę związku. Połączenie dwóch elementów jest innowacyjną metodą połączenia sztuki, rozrywki oraz edukacji psychologicznej… Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich oddział Gdańsk i Teatr Czwarte Miasto w Gdyni. W spektaklu wystąpią aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże: Anna Kociarz i Maciej Konopiński.


23 października 2018 roku
godz. 9.00 i 11.00

25 października 2018 roku
godz. 9.00 i 11.00

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” – przedstawienia Teatru Skene to adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Forenca Molnara. Kanwę akcji stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji Widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackim, jak i scenicznej adaptacji, jest postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze – życie. Przedstawienie to przejmująca lekcja historii kładąca nacisk na pozytywne wartości takie jak prawda czy odwaga, która uruchamia wyobraźnię Widza i czyni to teatralne spotkanie niezapomnianym…


24 października 2018 roku
godz. 10.00 i 12.00

„KRÓL EDYP” – przedstawienie dla uczniów ze szkół włocławskich i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego w Krakowie. Napisany ok. 427 r. p.n.e. przez Sofoklesa dramat nie ma sobie równych. Najdoskonalszy kryminał wszech czasów, wzór tragedii doskonałej, pierwszy evergreen w historii dramatu. To sztuka o okrucieństwie przypadku, przed którym nie mogą zabezpieczyć ani najlepsze dary natury i umysłu, ani najostrożniejsze przewidywania….


26 października 2018 roku
godz. 19.00

„WEEKEND z R.” – Londyn. Lata dwudzieste. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory. Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się, że „ta” miłość może być ogromnym problemem. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nielada wyzwanie dla Clarise. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji przez co akcja nabiera zawrotnego tempa… „Weekend z R.” to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny rewelacyjnej zabawy.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.