Repertuar i zapowiedzi

marzec 2020

4 marzec 2020 roku
godz. 9.00 i 10.30

„NIESAMOWITA WYCIECZKA NA KAŻDYM KROKU BAJECZKA” – to spektakl o szalonej wycieczce pewnej zwariowanej rodzinki, która wybrała się na szczególną wycieczkę. Od wielu lat ta wesoła rodzinka dobrze bawi się we własnym gronie sprawiając sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki. Kto tym razem pojawi się na ich drodze? Co ich zaskoczy? Często nie zdajemy sobie sprawy ile wspaniałych istot możemy spotkać podczas wędrówki. One też mają swój świat, swoje problemy, radości, smutki… W trakcie spektaklu Widzowie dołączają do rodzinnej wyprawy i poznają bliżej te wspaniałe istoty. Spektakl czerpie z pięknej twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Przedstawienie przeznaczone jest dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej a występują aktorzy Kieleckiego Teatru Lektur


8 marzec 2020 roku
godz. 17.00

„SANATORIUM POD AMOREM” – Sanatoriu. O tej instytucji krążą legendy. Na pozór jej przeznaczenie jest oczywiste: prostowanie tego, co w naszym ciele pokrzywił czas i choroby. Na pozór, bo sanatorium to nie tylko borowiny, wody lecznicze i masaże. Sanatorium to również (dla wielu – przede wszystkim!): fajfy, wieczorki zapoznawcze i pożegnalne, porywy serca, romantyczne spacery do Parku Zdrojowego i trzytygodniowe małżeństwa. Stary dowcip mówi nie bez powodu: „Panu Bogu nie wyszła starość, ale na szczęście dał nam Ciechocinek”. Jeśli byliście w sanatorium, wiecie o czym mówimy. Jeśli nie, to odwiedźcie je z nami. Przez dwie godziny postaramy się Wam udowodnić, że można się tam doskonale zabawić. Beztroska zabawa, radosny nastrój, muzyczne i choreograficzne szaleństwa staną się Waszym udziałem w ten jedyny, marcowy wieczór… Na scenie bawić Publiczność będą aktorzy rodzimego Teatru Ludzi Upartych. Usłyszeć będzie można również mnóstwo wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu znanych już z teatralnej sceny Katarzyny Anzorge, Żanety Chełminiak, Hanny Chojeckiej-Gościniak i Grupy „ElKaPio”. Nowym głosem włocławskiego Teatru będzie Dorota Stefańska – artystka współpracująca m.in. z Teatrem Wybrzeże w Gdańska, łódzkim Teatrem Muzycznym, Mazowieckim Teatrem Muzycznym i Teatrem Rampa w Warszawie.
Dla Pań z okazji Ich Święta Teatr przygotował bilety ulgowe!


9 marzec 2020 roku
godz. 20.00

„SZESNAŚCIE RÓŻ” – muzyczne przedstawienie opowiadające historię pewnego małżeństwa. Poznali się jeszcze w szkole, pobrali na studiach, dorobili M-3 „z drugiej ręki”… Wspólna podłoga, ściany, łóżko. Wspólne decyzje, grono przyjaciół, uśmiechy, pocałunki… i całkiem osobne, nie zawsze idealne tajemnice. Słowem MAŁŻEŃSTWO, jakich wiele. On w każdą rocznicę przynosi Jej różę… Dzisiaj przynosi Jej szesnastą. To będzie pamiętna rocznica. Dla obojga… Takie właśnie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet, oparte na piosenkach m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Mariana Hemara, Kuracjuszom podwłocławskiego Uzdrowiska proponuje Teatr Impresaryjny.

Sala „Pod Arkadami” Pensjonat Jutrzenka – Uzdrowisko Wieniec Zdrój


11 marzec 2020 roku
godz. 8.40 i 10.10

„PRZYJACIELE Z BULLERBYN” – to przedstawienie opowiadające historię dzieci zamieszkujących w pewnej wiosce, w której nigdy nie jest nudno, a każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można tam łowić ryby, spać w stogu siana, szukać skarbów, przesłać wiadomość sznurkową pocztą… Najważniejsze jednak, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko!
Przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu dla uczniów ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości.


11 marzec 2020 roku
godz. 11.40

„W KRAINIE MITÓW” – współcześnie często używamy zwrotów: koń trojański, węzeł gordyjski, nić Ariadny, puszka Pandory, syzyfowa praca, itp. zapominając lub nie wiedząc skąd się wywodzą. Warto więc zapoznać się z podstawowymi chociażby mitami, by nabrać pokory i szacunku do mądrości w nich zawartych, choć mogą się one wydać zbyt odległe i nierealne. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów przenosi Widza w zapomniany świat Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midosa…
Spektakl zrealizował wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza, a skierowany jest do uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej.


12 marzec 2020 roku
godz. 8.30

„LEKCJE W KINIE” – to cykl organizowany wspólnie z Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. W marcu br. zaplanowano Lekcję o Komiksach wraz z prelekcją dla uczniów szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości. Dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej wyświetlony zostanie film pt: Liliana pędziwiatr.


12 marzec 2020 roku
godz. 11.30

„LEKCJE W KINIE” – dla uczniów Szkół Średnich wyświetlony zostanie film pt: Power Rangers.

opis j.w.


13 marzec 2020 roku
godz. 11.30

„LEKCJE W KINIE” – dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej wyświetlony zostanie film pt: Niewidzialny chłopiec.

opis j.w.


15 marzec 2020 roku
godz. 11.00 i 12.30

„WESOŁA GROMDKA U CIOCI I DZIADKA” – kameralne przedstawienie oparte na tekstach Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Leszka Sulimy, które włocławski Teatr zrealizował we współpracy ze Świetlicą „Zapiecek” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
„…Czy pamiętacie Państwo swoje podwórko? Zwykłe miejsce z dzieciństwa. Zlokalizowane gdzieś pośród murów kamienicy (…) Takie prawdziwe, nie jakaś tam przestrzeń przed blokowiskiem. Podwórko (…) Miejsce gdzie wszyscy się znali, i z którego można było zapukać do wszystkich drzwi… (…) Miejsce gdzie trzepak spełniał rolę placu zabaw…”. Właśnie na takie prawdziwe, zapomniane podwórko i do takiej, starej kamienicy, w tym kameralnym przedstawieniu, zaprasza włocławski Teatr oraz dzieci i opiekunowie ze Świetlicy „Zapiecek”, mając nadzieję, że wiersze Brzechwy, Tuwima i Sulimy dadzą radość młodym Widzom a tym nieco starszym przypomną ich dzieciństwo…


19 marzec 2020 roku
godz. 8.40 i 10.10

„PRZYJACIELE Z BULLERBYN” – przedstawienie z udziałem aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


19 marzec 2020 roku
godz. 12.00

„TANGO” – to pokoleniowe starcie i próba opanowania chaosu świata. W dramacie Sławomira Mrożka do głosu dochodzi dzikość ludzkich serc. Bohaterowie pogubili się w wolności. W ich głowach panują nieład i rozprężenie – śmieszne i smutne. Przegrywają wszyscy, ale największą klęskę ponosi Artur, zbuntowany intelektualista, który szuka ratunku w despotyzmie. Tango XXI wieku jest drapieżne, brutalne i tragiczne. Przedstawienie skierowane do uczniów Szkół Średnich z Włocławka i okolicznych miejscowości. Na włocławskiej scenie wystąpią aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


20 marzec 2020 roku
godz. 8.30 i 10.10

„PRZYJACIELE Z BULLERBYN” – przedstawienie z udziałem aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


20 marzec 2020 roku
godz. 11.40

„W KRAINIE MITÓW” – przedstawienie dla uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

opis j.w.


21 marzec 2020 roku
godz. 16.00 i 19.00

„ANIOŁ I KOBIETY” – czyli czy warto wracać na Ziemię? Jeśli ktoś myśli, że to kolejny spektakl z płytkim żartem to jest w błędzie!
One są trzy. Artystki. Wszystkie seksowne; każda o innym temperamencie, guście i wrażliwości. W zaświaty trafiają razem z psem, który niespodziewanie wbiega im pod koła samochodu, kiedy jadą na kolejną imprezę. On, Anioł, jest jeden. Czeka na nie w progu zaświatów. To tutaj, w jego obecności, zapadnie decyzja, czy pójdą do nieba, czy zostaną odesłane na ziemię… Soczyste dialogi, cięte riposty, utwory na żywo a wszystko przy dźwiękach saksofonu. Czy artystki zechcą powrócić na ziemię? A pies? Jak potoczą się jego losy? To tylko niektóre z pytań, które stawia reżyser spektaklu. Jak na nie odpowiemy?


22 marzec 2020 roku
godz. 11.00

„TRZY ŚWINKI” – opowieść o trzech sympatycznych prosiaczkach i strasznie głodnym wilku to bajka uwielbiana przez dzieci na całym świecie, która pierwszy raz została spisana przez Jacoba i Wilhelma Grimm, czyli niezawodnych braci Grimm. Oryginalny, bardzo dowcipny scenariusz przedstawienia powstał na podstawie klasycznej baśni, w którym wykorzystano technikę dużych lalek, prowadzonych przez trójkę aktorów w przestrzeni sceny, na której pojawiają się także domki tytułowych trzech świnek, budowane na oczach małych Widzów, mieszczące się na początku w trzech kolorowych skrzyniach składających się na scenografię przedstawienia. Spektakl jest w pewnym stopniu interaktywny, co daje młodej widowni możliwość bezpośredniej ekspresji jej emocji, co znajduje wyraz we współ pracy dzieci w trakcie opowieści. Całość została oprawiona autorską muzyką, nagraną częściowo za pomocą dziecięcych zabawek i instrumentów. Opowieść niesie uniwersalne przesłanie, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces. Przedstawienie wystawione będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne na włocławskiej scenie zaprezentuje Teatr Trójkąt z Zielonej Góry.


23 marzec 2020 roku
godz. 9.30 i 11.30

„SKĄPIEC” – wiecznie aktualna sztuka Moliera to komedia charakterów, intyg i wynikających z nich zabawnych sytuacji. Charaktery w sztuce są zabawnie przerysowane i takie są też w tym przedstawieniu. Ze sceny wartko płyną dowcipne dialogi, a cała akcja toczy się w zawrotnym tempie… Złożone perypetie miłosne, rodzinne i finansowe prowadzą jak zwykle w komedii do szczęśliwego końca… W spektaklu przeznaczonym dla Widzów ze Szkół Średnich z Włocławka i okolicznych miejscowości występują aktorzy Teatru Groteska w Krakowie.


23 marzec 2020 roku
godz. 20.00

„SZESNAŚCIE RÓŻ” – przedstawienie dla Kuracjuszy Uzdrowiska Wieniec Zdrój w wykonaniu Katarzyny Anzorge.
Scenariusz i reżyseria: Jan Polak

opis j.w.

Sala „Pod Arkadami” Pensjonat Jutrzenka – Uzdrowisko Wieniec Zdrój


24 marzec 2020 roku
godz. 9.00 i 11.00

„WIELKANOCNY RENIFER” – co wspólnego ma renifer ze Świętami Wielkanocnymi? Żeby się o tym przekonać zapraszamy na spektakl, w którym poznacie młodego renifera Renia z mikołajkowego zaprzęgu, który zapragnąwszy przygód został z nami trochę dłużej, na karnawałowe harce, aż do Wielkiego Postu i jeszcze dłużej… Jak to możliwe, czego się nauczył, czy zdołał powrócić do swoich bliskich – ta bajka odpowie na te pytania i śpiewająco poprowadzi przez nie zawsze do końca znany świat wielkopostnych i wielkanocnych obyczajów. Przedstawienie , w którym występują aktorzy Teatru Ludzi Upartych wystawiane przy współpracy Agencji „Art.-Noise”.

Gminny Ośrodek Kultury Staroźreby


25 marzec 2020 roku
godz. 17.30 i 20.15

„KOLACJA DLA GŁUPCA” – sztuka Francisa Veber’a to historia pewnej kolacji, która ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera… Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów przeradza się w arcyzabawny spektakl, który w komiczny sposób ukazuje ich słabości i wady. Kolacja dla głupca to światowy hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.
Na taki spektakl zaprasza włocławski Teatr i Agencja Artystyczna Certus.


26 marzec 2020 roku
godz. 11.00

„WIELKANOCNY RENIFER” – przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

opis j.w.

Spółdzielczy Dom Kultury Płock


27 marzec 2020 roku
godz. 12.00

„PRZEMOC RÓWIEŚNICZA W INTERAKCJI Z DZIEĆMI” – prelekcja połączona z prezentacją multimedialną dla uczniów Szkół Średnich z Włocławka, która poprowadzona będzie przez Sędziów Sądu Okręgowego we Włocławku – Pawła Jarosa i Pawła Kaczora.
Spotkanie przygotowane p[rzez Wydział Edukacji Urzędu Miasta we Włocławku.


27 marzec 2020 roku
godz. 10.00 i 12.00

„WIELKANOCNY RENIFER” – przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

opis j.w.

Miejskie Centrum Kultury Gostynin


27 marzec 2020 roku
godz. 18.00

Przedstawienie z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU

„MORLNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych, które zostało nagrodzone przez Jury I Nagrodą na „V Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Lwowskie Dzieci” powstało na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej. Opowiada o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszyzna kwitnie. W roli głównej występuje nagrodzona na w/w Festiwalu za rolę Dulskiej Katarzyna Salamończyk.

Z okazji swojego Święta Teatr przygotował dla Widzów specjalne bilety ulgowe!


30 marzec 2020 roku
godz. 9.00 i 11.00

„AKADEMIA PANA KLEKSA” – przedstawienie Teatru „Skene”, które jest mocno wierne oryginałowi adaptacją sceniczną powszechnie znanej i lubianej książki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. To opowieść o naszych marzeniach, snach i dążeniach do przeżycia czegoś niezwykłego. Akcja przenosi Widza do akademii dla chłopców prowadzonej przez ekscentrycznego tytułowego Ambrożego Kleksa. W szkole tej nie uczy się tabliczki mnożenia, gramatyki, pisowni, fizyki, chemii… A czego się uczy? Dowiedzą się Ci, którzy zasiądą w teatralnych fotelach.
Przedstawienie wystawiane dla uczniów ze szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości.


31 marzec 2020 roku
godz. 9.00 i 11.00

AKADEMIA PANA KLEKSA” – przedstawienie Teatru „Skene”.

opis j.w.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.