Repertuar i zapowiedzi

kwiecień 2019

1 kwiecień 2019 roku
godz. 11.00

„GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW ORGANIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019” – podczas Gali wręczone zostaną dyplomy dla laureatów, pamiątkowe statuetki, dyplomy dla opiekunów oraz wyróżnienia dla najlepszych szkół Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.  Na Galę zaprasza Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.


5 kwiecień 2019 roku
godz. 18.00

„60 LAT MINĘŁO…” – koncert z okazji 60-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w wykonaniu absolwentów i uczniów szkoły m.in. Piotra Jabłońskiego, Adama Jabłońskiego, Michała Malickiego, Michała Sobolewskiego, Piotra Matuszkiewicza, Zespołu Contra, Kingi Brudnickiej, Magdaleny Kornackiej, Aleksandry Małeckiej, Łukasza Bąkowskiego. Kierownictwo muzyczne: Larysa Krzyżańska, Piotr Matuszkiewicz


6 kwiecień 2019 roku
godz. 16.00 i 19.00

„ZŁODZIEJ” znakomita komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów  Erica Chappella.  Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezaregop Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Złodziej to błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji, zaskakujący finał… słowem dobra zabawa!

Spektakl na włocławskiej scenie wystawi  Agencja Artystyczna Certus  z Częstochowy.

Reżyseria: Cezary Żak,
Występują: Cezary Żak, Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Leszek Lichota


12 kwiecień 2019 roku
godz. 9.00 i 10.40

„KRÓLOWA ŚNIEGU” – spektakl muzyczny adresowany do dzieci w wieku od lat 4. Jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena, która w niebanalny sposób przedstawia losy Gerdy i Kaja. Widz zabierany jest w podróż do magicznej, mrocznej i lodowej krainy, gdzie nigdy nie słyszano śmiechu ani radosnego głosu zabaw. Spektakl to urzekająca wędrówka przez różne poziomy baśniowej rzeczywistości zaadoptowana w formie barwnego, muzycznego widowiska. Idealny pretekst do rozmowy o roli przyjaźni i poświęcenia. Przedstawienie przygotowane przez warszawski Teatr Syrenka dla dzieci z Przedszkoli i klas młodszych Szkoły Podstawowej.

Reżyseria: Teatr Muzyczny Syrenka
Występują: Aktorzy Teatru Syrenka


14 kwiecień 2019 roku
godz. 11.00

„O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU” – to barwne widowisko, wspaniała zabawa ale i nauka szlachetnych zasad. Król Histeriusz zapada na groźną chorobę zwaną lenistwem. Podwładni gromadzą wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć ukochanego władcę. Niespodziewanie w zamku pojawia się tajemniczy gość, który wśród publiczności wzbudza salwy śmiechu, a przed którym umykają wszyscy dworzanie. Spektakl tworzony jest przy interakcji z Najmłodszymi Widzami, dzięki czemu historia zapada na długo w ich pamięci, a muzyka i barwna scenografia przenosi widza w świat baśni.

Przedstawienie z udziałem aktorów Teatru Bajlandia z Warszawy wystawiane będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

Reżyseria i scenografia: Katarzyna Słomska,
Muzyka i aranżacje: Tomasz Frączak,
Występują: Katarzyna Słomska, Emilia Sulej/Mariola Kuźnik, Paweł Wiśniewski,


28 kwiecień 2019 roku
godz. 18.00

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – najnowsze przedstawienie Teatru Ludzi Upartych, które powstało na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Przełom XIX i XX wieku przyniósł kryzys moralności mieszczańskiej objawiający się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz… Od premiery „Dulsksiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół. I właśnie o tym jest ten spektakl…

Reżyseria: Jan Polak,
Muzyka i dźwięk: Piotr Matuszkiewicz,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Scenografia, kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Występują: Katarzyna Salamończyk, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Katarzyna Maciejewska, Aleksandra Buczkowska, Julia Fryżewska, Urszula Zbonikowska, Adrian Domanowski, Paweł Rodecki,


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.