Repertuar i zapowiedzi

grudzień 2019

2 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„PASTORAŁKA” – przedstawienia Teatru Ludzi Upartych dla uczniów włocławskich szkół.
Reżyseria: Jan Polak,

opis poniżej.


3 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„PASTORAŁKA” – przedstawienia Teatru Ludzi Upartych dla uczniów włocławskich szkół.
Reżyseria: Jan Polak,

opis poniżej.


4 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„PASTORAŁKA” – przedstawienia Teatru Ludzi Upartych dla uczniów włocławskich szkół.
Reżyseria: Jan Polak,

opis poniżej.


5 grudnia 2019 roku
godz. 16.00

„DZIEŃ WOLONTARIUSZA” – spotkanie przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w którym udział wezmą wszyscy Ci, dla których bezinteresowna pomoc innym stała się sensem życia w obecnym, goniącym za wszystkim, świecie. Na spotkanie zaproszono Władze Miasta, Parlamentarzystów, przedstawicieli partii politycznych i organizacji pozarządowych.


6 grudnia 2019 roku
godz. 18.00

„PASTORAŁKA” – PREMIERA przedstawienia Teatru Ludzi Upartych. Pastorałka – rodzaj udramatyzowanej kolędy wykonywanej dawniej przez wędrownych muzyków i żaków, w której tematyka bożonarodzeniowa poszerzona została o warstwę obyczajową. Tak mówi definicja. W polskiej teatralnej tradycji tytułem obdarzono widowiska ukazujące narodziny Jezusa Chrystusa i towarzyszące im wydarzenia. Przedstawiono zatem dzieje Adama i Ewy, grzech pierworodny, wygnanie pierwszych Rodziców z Raju, losy kolejnych pokoleń naznaczone tym grzechem, wreszcie przyjście na świat Zbawiciela i Odkupiciela. Wszystkim tym scenom towarzyszyły kolędy i bożonarodzeniowe pieśni. Część z tych historii opowiada Pastorałka „Upartych”, jednak punktem wyjścia do opowieści o narodzeniu Bożego Syna staje się w niej gorzka definicja współczesnego człowieka i świata, w którym żyjemy.


7 grudnia 2019 roku
godz. 18.00

„PASTORAŁKA” – przedstawienia Teatru Ludzi Upartych dla mieszkańców Włocławka i okolicznych miejscowości.
Reżyseria: Jan Polak,

opis powyżej.


8 grudnia 2019 roku
godz. 19.00

„ZAMIANA” – spektakl przygotowany przez Agencję Copa la Musica to zwariowana komedia z wątkiem kryminalnym. Spokojne małżeństwo postanawia spędzić wymarzone wakacje w hiszpańskiej Marbelli. Przepiękna willa. Słońce. Morze. Spokój. Przynajmniej taki był plan, dopóki żona nie otworzyła szafy… A potem wszystko toczy się według znanej i sprawdzonej zasady: coraz szybciej, coraz śmielej i w coraz bardziej zwariowany sposób
Przyjdź i zamień się z nami – na wakacje!


9 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„TAJEMNICZE PRZYPADKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – świąteczne przedstawienie dla dzieci ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych opowiadające przygody pewnego reportera, który bardzo chce poznać i opisać największe sekrety Świętego Mikołaja. Napotkane przez niego Elfy opowiadają mu historię z życia dobrego dziadunia, o tym jak był na dzikim zachodzie, czego nauczył piratów, którzy go porwali, w czym pomógł ufoludkom…


10 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„TAJEMNICZE PRZYPADKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – świąteczne przedstawienie dla dzieci ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

opis j.w.


11 grudnia 2019 roku
godz. 8.30 i 11.40

„TAJEMNICZE PRZYPADKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – świąteczne przedstawienie dla dzieci ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

opis j.w.


12 grudnia 2019 roku
godz. 10.30

„IDĄ ŚWIĘTA, ZAŚPIEWAJMY WIĘC KOLĘDĘ” – program świąteczny połączony z koncertem kolęd przygotowany przez Stowarzyszenie „Seniorzy razem”.


13 grudnia 2019 roku
godz. 9.00 i 11.00

„TAJEMNICZE PRZYPADKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – świąteczne przedstawienie dla dzieci ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

opis j.w.


14 grudnia 2019 roku
godz. 17.00

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych zrealizowane na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej opowiadające o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie wieków: XIX i XX, przejawiający się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem, ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Przedstawienie grane dla mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego i okolicznych miejscowości.


15 grudnia 2019 roku
godz. 11.00

„MIKOŁAJ POTRZEBNY OD ZARAZ” – to spektakl dla dzieci w formie interaktywnej zabawy. Dziecięca widownia czeka na przyjazd Świętego Mikołaja, który jak co roku ma do niej przybyć. Oczekujący dowiadują się przypadkowo, że Mikołaj utknął swymi saniami gdzieś bardzo daleko i by mógł dokończyć swe zadanie ktoś musi go zastąpić. Nie jest to jednak takie łatwe. Ochotnicy gotowi zastąpić świętego muszą dowieść, że naprawdę nadają się do tego zadania. Nad prawidłowym przebiegiem poszukiwań czuwa Szef Ochrony Mikołajowej – elf Arni. Podczas przedstawienia dzieci tworzą fabułę wraz z aktorami… W spektaklu, który zaprezentowany zostanie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne, wystąpią aktorzy Teatru Form Wielu z Płocka.


16 grudnia 2019 roku
godz. 12.00

„SPOTKANIE OPŁATKOWE” – spotkanie świąteczno-noworoczne władz miasta z pracownikami skupionymi wokół włocławskiej edukacji. W trakcie spotkania zaplanowano m.in. wystąpienie Prezydenta Miasta i zaproszonych gości, życzenia świąteczno-noworoczne, część artystyczną…


16 grudnia 2019 roku
godz. 20.00

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – przedstawienie Teatru Ludzi Upartych wystawiane dla kuracjuszy Uzdrowiska Wieniec Zdrój.

ops j.w.


17 grudnia 2019 roku
godz. 14.00

„SPOTKANIE OPŁATKOWE” – spotkanie świąteczno-noworoczne władz miasta z pracownikami, twórcami i menadżerami skupionymi wokół włocławskiej kultury. W trakcie spotkania zaplanowano m.in. wystąpienie Prezydenta Miasta i zaproszonych gości, życzenia świąteczno-noworoczne, część artystyczną…


18 grudnia 2019 roku
godz. 16.00

„WESOŁY GRUDZIEŃ – IDĄ ŚWIĘTA” – międzypokoleniowy koncert kolęd pn. Od Przedszkola do Seniora przygotowany przez Akademię Rozwoju Twórczości i Kreatywności, której celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej.


19 grudnia 2019 roku
godz. 14.00

„INSTAL-PROJEKT BAND” – koncert zespołu muzycznego włocławskiej Firmy w ramach imprezy integracyjnej, którą Instal-Projekt organizuje w Teatrze Impresaryjnym. Na scenie wystąpią: Ewa Łukaszewska, Joanna Małkowska, Natalia Zaborowicz, Patryk Dembczuk, Bartosz Ścierzyński, Przemysław Piernikowski, Radosław Kociński,
IMPREZA ZAMKNIĘTA


20 grudnia 2019 roku
godz. 18.00

„WESOŁA GROMADKA U CIOCI I DZIADKA” – kameralne przedstawienie oparte na znanych i lubianych wierszach Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Leszka Sulimy przygotowane we współpracy ze Świetlicą „Zapiecek” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie opowiadające historię mieszkańców pewnej kamienicy dla których podwórko było drugim domem… W przedstawieniu, które zrealizowano na Dzień Pracownika Socjalnego występują dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych oraz ich opiekunowie.


31 grudnia 2019 roku
godz. 20.30

„SYLWESTER PLUS” – program kabaretowo-muzyczny przygotowany z okazji nadejścia Nowego Roku połączony z Noworocznym Toastem z udziałem:
Katarzyny Anzorge, Żanety Chełminiak, Hanny Chojnackiej-Gościniak, Michała Malickiego oraz Katarzyny Michalskiej, Katarzyny Salamończyk, Adriana Domanowskiego, Patryka Nowakowskiewgo, Adama Lewandowskiego, Piotra Gutowskiego, Elżbiety i Kazimierza Wojciechowskich.
Scenariusz i reżyseria: Patryk Nowakowski,
Opieka artystyczna: Jan Polak,
Scenografia: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Aranżacja utworów: Piotr Matuszkiewicz,


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2018/2019.