Repertuar i zapowiedzi

4 maja – 25 czerwca 2017 roku

„PLAKATY OPERY NOVA W BYDGOSZCZY” – tym razem w Galerii Plakatu Polskiego będzie można obejrzeć plakaty o różnorodnej formie i stylistyce, artystów różnych pokoleń, którzy zaprojektowali plakaty do scenicznych wydarzeń w Operze Nova w Bydgoszczy. Na wystawie można zatem obejrzeć prace m.in. Michała Batorego, Wiesława Grzegorczyka, Romana Kalarusa, Rafała Obińskiego, Adama Pękalskiego, Wiesława Rosochy, Wiktora Sadowskiego, Waldemara Świerzego, Wiesława Wałkuskiego… Ci wybitni plastycy projektowali również plakaty dla innych teatrów operowych w kraju i za granicą.


od 29 czerwca 2017 roku

„TEATRALNY WŁOCŁAWEK” – kolejna wystawa w Galerii Plakatu Polskiego stanowi graficzny obraz działalności włocławskiej sceny. Będzie można zobaczyć plakaty promujące premiery i inne sceniczne wydarzenia, których autorami są Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski. To one ciekawie informują o repertuarze i dokonaniach włocławskiego Teatru, interpretują i odzwierciedlają poetykę i klimat zrealizowanych spektakli. Pokaz uzupełnią graficzne pomysły Michała Jędrczaka i Darka Kondefera.


29 maja – 1 czerwca 2017 roku
godzina 9.00 i 11.00

„BABCIA NA JABŁONI”  – najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” dla dzieci i młodzieży, które powstało na motywach powieści Miry Lobe. To współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smart fonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?


2 czerwca 2017 roku
godzina 9.00

„BABCIA NA JABŁONI”  – najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” dla dzieci i młodzieży, które powstało na motywach powieści Miry Lobe. To współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smart fonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?

Przedstawienie dla uczniów szkół podstawowych z okazji  Międzynarodowego Dnia Dziecka


2 czerwca 2017 roku
godzina 18.00

„BABCIA NA JABŁONI”  – 81 Premiera Teatru „Skene”, dla dzieci i młodzieży, które powstało na motywach powieści Miry Lobe. To współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smart fonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?


4 czerwca 2017 roku
godzina 11.00

„BABCIA NA JABŁONI” – najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne oraz w ramach miejskich imprez związanych z Międzynarodowym Dniem Dziecka, które powstało na motywach powieści Miry Lobe. To współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smart fonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?


6 czerwca 2017 roku
godzina 19.00

„OSTRA JAZDA” – przezabawna, brawurowa komedia Norma Fostera, która króluje niepodzielnie w repertuarze warszawskiego Teatru Komedia obchodzącego Jubileusz 60-Lecia swojej działalności. Do czego zdolni są ludzie, którzy z dnia na dzień stracili pracę? Niestety do wszystkiego… Nawet do tego, aby porzucić utarte koleiny znanej, bezpiecznej oraz akceptowanej społecznie rodzinnej codzienności i rzucić się w nieznane i mroczne objęcia show biznesu… Nieco roznegliżowanego show biznesu… No dobrze, bądźmy szczerzy, zupełnie nagiego show biznesu… Cóż, właściwie porno biznesu! Dalej już może być śmiesznie. Nawet bardzo śmiesznie! Ostra jazda to komedia z nieoczekiwana pointą i znakomitą obsadą! Nagość jeszcze nigdy nie była tak śmiesznie ubrana jak… w tej komedii! Super zabawa przez ponad 120 minut!

Uwaga!  SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!


10 czerwca 2017 roku
godzina 18.00

„WIECZOREK POETYCKI” – kameralna forma spotkania z publicznością włocławskich twórców młodego pokolenia zajmujących się poezją – Pauliny Ulatowskiej, Aleksandry Jastrzębskiej, Aleksandry Krygier, Karoliny Pawłowskiej, Conrada Rose, Arkadiusza Królikowskiego, Damiana Szymańskiego, Adama Gawrońskiego oraz młodych muzyków – Sary Kandelsztajn (skrzypce)  i Damiana Buziewskiego (pianino), którzy w ciągu  godzinnego spektaklu postarają się zainteresować zebranych swoją twórczością.


19 czerwca 2017 roku
godzina 19.00

„MIŁOŚĆ PO WŁOSKU” – nieco zwariowana komedia autorstwa Jacka Pietruskiego, to nieco pikantna historia miłosna, która toczy się w rodzinie o mocno skomplikowanych wzajemnych zależnościach. Na scenie pojawią się kobiety w bieliźnie, tancerze go-go, zakochane nastolatki i… POLSCY HYDRAULICY! Historia, opowiedziana w piosenkach, których całkiem nowy, kabaretowy tekst przymierzono do lubianych włoskich przebojów z repertuaru Drupiego, Adriano Celentano, Francesco Napoli i innych. Komedia łatwa, lekka i przyjemna, choć nie pozbawiona frywolnych, a może nawet i pikantnych, szczegółów w wykonaniu aktorów Teatru „Afisz” z Torunia, w trakcie której widz przeżyje wstrząsy i rozterki, romantyczne uniesienia i, a może przede wszystkim, ubawi się do łez!


20 czerwca 2017 roku
godzina 18.00

„REWIZOR” – bardzo aktualna komedia Mikołaja Gogola, w której widz poznaje galerię typów ludzkich, od Horodniczego, lokalnego kacyka, poprzez lichych, biernych ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszustwa i pasożyta Chlestakowa.  Żądza władzy, nadmierne, nieadekwatne do możliwości ambicje, lizusostwo, donosicielstwo, korupcja towarzyszą ludzkości od początku świata… Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!  Ten śmiech okazuje się na koniec komedii dość gorzki, ale wcześniej jest zdrowy, szczery, oczyszczający… Akcja komedii dzieje się w carskiej Rosji ale wydarzenia na scenie ukazują, że to wszystko właściwie może wydarzyć się wszędzie i w każdej szerokości geograficznej…

Przedstawienie zamknięte, wystawiane dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.


22 czerwca 2017 roku
godzina 16.00

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 – uroczyste spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców z Zespołu Edukacji „Wiedza”, podczas którego najlepszym uczniom wręczone zostaną świadectwa ukończenia kolejnych klas i nagrody. W części artystycznej wystąpią uczniowie szkoły.


24 czerwca 2017 roku
godzina 17.00

„BABCIA NA JABŁONI” – najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” wystawiane w ramach obchodów Dni Włocławka, które powstało na motywach powieści Miry Lobe. To współczesny spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smart fonami, laptopami, itd. W tym świecie żyje również główny bohater, chłopiec, który bardzo chciałby mieć babcię. I nagle… Taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni… Nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za to mądra i dowcipna… Czy uda się jej przekonać młodych ludzi do rozmów „w cztery oczy”?


28 czerwca 2017 roku
godzina 21.00

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – inauguracja kolejnej edycji Festiwalu, w której udział wezmą zespoły teatralne skupiające w swych szeregach naszych rodaków mieszkających poza granicami kraju. Włocławek , tak jak w latach poprzednich, będzie gościł 120 uczestników, którzy przyjadą z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Na otwarcie Festiwalu przygotowano spektakl plenerowy pt: Serce Don Juana w ogniu w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Następnie nastąpi przemarsz uczestników barwnym korowodem    na skwer przy Teatrze, gdzie zaprezentowane zostanie widowisko pokazu ogniowo pirotechnicznego Narodziny Gwiazdy.


29 czerwca 2017 roku
godzina 10.00

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – próby zespołów, które w tym dniu będą prezentować swoje spektakle oraz warsztaty dla zespołów, które swoje przedstawienia zaprezentują dzień później.


29 czerwca 2017 roku
godzina 15.30

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” I Dzień Prezentacji Konkursowych


29 czerwca 2017 roku
godzina 20.30

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – Wieczór Gospodarzy – „Babcia na jabłoni” – najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” , które zaprezentowane zostanie uczestnikom Festiwalu, zaproszonym gościom i mieszkańcom miasta.


30 czerwca 2017 roku
godzina 10.00

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – próby zespołów, które w tym dniu będą prezentować swoje przedstawienia oraz warsztaty dla zespołów, które swoje spektakle prezentowały dzień wcześniej


30 czerwca 2017 roku
godzina 15.30

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – II Dzień Prezentacji Konkursowych


30 czerwca 2017 roku
godzina 20.30

„XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH zza GRANICY – WŁOCŁAWEK 2017” – Wieczór Gospodarzy. Prezentacja uczestnikom Festiwalu, zaproszonym gościom i mieszkańcom miasta przedstawienia „Wielkanocny renifer” zrealizowanego we współpracy z Agencją Artystyczną   Nowakowski Impresariat.