Repertuar i zapowiedzi

od 01 lutego 2018 r.

„TEATRALNE WSPOMNIENIA” – wystawa w Galerii Plakatu Polskiego ukazująca plakaty do przedstawień, które zostały zrealizowane w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Zwiedzający będzie mógł zobaczyć m.in. plakaty do spektakli Teatru „Skene” i Teatru Ludzi Upartych autorstwa Doroty Główczyńskiej i Dariusza Piotrowskiego.


05 – 09 lutego 2018 r.
godz. 09.00 i 11.00

„PIF PAF! JESTEŚ TRUP” – spektakl według scenariusza Williama Mastrosimone przygotowany dla młodzieży ze szkół we Włocławku i okolicznych miejscowości, to historia Josha, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione masowe morderstwo. Sztuka zrealizowana na podstawie autentycznych wydarzeń w jednej z amerykańskich szkół z roku 1999. To dramat opowiadający nadzwyczaj mądrze o wciąż aktualnych problemach nastolatków i wynikających z nich konsekwencji. Opowiada o przemocy w szkołach, tak zwanej „fali” i jej tragicznych skutkach… I chociaż przeszedł właściwie bez echa, powinien być obowiązkowo pokazywany w szkołach.


06 lutego 2018 r.
godz. 08.45

„KSIĄŻĘ I ŻEBRAK” – przedstawienie dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oparta na motywach powieści Marka Twaina pod tym samym tytułem. To opowieść o dwóch niezwykle podobnych do siebie, choć pochodzących z różnych sfer, chłopcach – następcy tronu, księciu Edwardzie i biedaku Tomku. Zamiana szat podczas zabawy pociąga za sobą nieprzewidziane skutki… Jak zakończyła się ta historia, przekonają się uczniowie szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 10.15

„PRZYGODY BALTAZARA I WAWELSKIEGO SMOKA” – przedstawienie dla dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych opowiadające o tajemniczej, pełnej przygód i niebezpieczeństw podróży Wawelskiego Smoka. Na domiar złego w ślad za Smokiem podąża szpieg z Krainy Deszczowców… Spektakl ma na celu pokazanie młodym Widzom z Włocławka i okolicznych miejscowości, że pomagając sobie wzajemnie i kierując dobrym sercem, przezwyciężyć można nawet największe przeszkody. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 12.00

„ROMEO I JULIA” – przedstawienie na podstawie sztuki Wiliama Szekspira przygotowane dla uczniów gimnazjów i szkół średnich opowiada historię starą na świat – dwa zwaśnione rody i dwoje młodych kochanków, wplecionych w konflikt, którego istoty nikt tak naprawdę nie zna. Najpiękniejsze strofy o miłości, jakie wyszły spod pióra Szekspira, oddaje oszczędna scenografia, ale przede wszystkim doskonałe kreacje aktorskie, wywołujące u Widza cały wachlarz emocji. Przedstawienie dla młodzieży ze szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


09 lutego 2018 r.
godz. 19.00

„KLIMAKTERIUM 2 czyli MENOPAUZY SZAŁ” – wydawało by się, że o klimakterium powiedziano wszystko w pierwszej części… Nic bardziej mylnego! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2…” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych. Podczas spektaklu Panie bawią się wyśmienicie, a i Panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna!


11 lutego 2018 r.
godz. 11.00

„BAŁWANEK STRAŻNIK ZIMY” – gdy przychodzi Zima, a z nią mróz i śnieg, wtedy do akcji wkracza Bałwanek, czyli Strażnik Zimy, pilnujący, aby wszystko wyglądało tak, jak na porę roku przystało. Ale wystarczył moment nieuwagi, aby porządek stanął na głowie, aby wszystko się pomieszało! Bałwanek może liczyć na pomoc przyjaciół, ale przede wszystkim sam musi pokazać, że zasłużył na bycie zimowym strażnikiem… Przedstawienie dla widzów od lat 5 do 105 wystawiane będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne oraz na rozpoczęcie Ferii Zimowych 2018.


12 – 16 lutego 2018 r.
godz. 10.00 i 12.00

„TEATR PRZEDMIOTU” – zajęcia teatralne dla grup zorganizowanych w ramach Ferii Zimowych 2018, podczas których uczestnicy będą wymyślać postaci z przedmiotów domowego użytku, zapoznają się z technikami lalkowymi, stworzą własne lalki do widowiska oraz zainscenizują to widowisko. Wszystko to pod bacznym okiem instruktorów teatralnych – Katarzyny Misiak i Katarzyny Michalskiej.


19 – 23 lutego 2018 r.
19.02 – godz. 09.30
20.02 – godz. 09.00
21.02 – godz. 10.00 i 11.00
22.02 – godz. 09.30
23.02 – godz. 10.00

„ZABAWA Z WYOBRAŹNIĄ” – zajęcia teatralne dla grup zorganizowanych w ramach Ferii Zimowych 2018, podczas których uczestnicy zapoznają się z tematycznymi zabawami ruchowymi, ćwiczeniami rozbudzającymi wyobraźnię oraz uczestniczyć będą w zabawach integrujących grupę. Wszystko to pod bacznym okiem instruktorów teatralnych – Katarzyny Misiak i Katarzyny Michalskiej.


19 lutego 2018 r.
godz. 19.00

„RANNY PTASZEK” – Ona i On we własnej sypialni… Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre małżeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny… Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia Colleen Murphy, która bawiła do łez premierową widownię w Londynie, bawiła teatromanów w Montrealu i Vancouver nareszcie do obejrzenia w Polsce! Nareszcie we Włocławku!


22 lutego 2018 r.
godz. 11.00

„POSZUKIWACZE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – spektakl w ramach imprez przygotowanych na Ferie Zimowe 2018 przeznaczone przede wszystkim dla grup zorganizowanych biorących udział w zajęciach w miejskich klubach, świetlicach, bibliotekach… Opowieść o Zimie, śnieżnych zabawach, Świętach, prezentach od Mikołaja i niepokojących plotkach jakoby Mikołaj miałby nie dotrzeć, zaginąć… Jest wiele tajemnic do odkrycia. Poznają je wszyscy i pomogą rozwiązać zagadki, którzy zasiądą na teatralnej widowni. Może odnajdą Mikołaja wśród siebie?


24 lutego 2018 r.
godz. 18.00

„BUTY” – autorska, kameralna  sztuka Pawła Szaradowskiego, członka Zespołu Aktorskiego Teatru Ludzi Upartych, która cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. To właśnie na ich prośbę zostanie wystawiona ponownie… Bohater wspomina czasy sprzed dziesięciu lat: co wtedy robił, jak poznał nieżyjącego już kolegę i jak ten wpłynął na jego życie. Bohater na początku dzieli się swoimi fascynacjami młodzieńczymi dotyczącymi kobiet. Opowiada jak poznanie zmarłego, który go na początku zachwycił, a następnie zawiódł oraz poznanie partnerki wpłynęło na zmianę różnych spraw… Jest to historia, która może zdarzyć się każdemu. Raczej wesoła, momentami śmieszna. Nie ma w niej patosu, wyniosłości, raczej zwykłość.


25 lutego 2018 r.
godz. 11.00

„ŚPIĄCA KRÓLEWNA” – to kostiumowe przedstawienie, Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, adresowane do dzieci w różnym wieku, gdyż zostało zbudowane na kanwie znanej i lubianej baśni, a także do starszych Widzów – głównym jego tematem jest bowiem problem nadopiekuńczości rodziców. W spektaklu aktorzy wykorzystują, oprócz stylowych kostiumów, również klasyczne lalki teatralne, a także duże formy animowane, których przykładem jest ukazujący się dwumetrowy duch. Przedstawienie adresowane do Widzów od lat 5 do 105 wystawiane będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne i na zakończenie Ferii Zimowych 2018.