Repertuar i zapowiedzi

od 03 kwietnia 2018 r.

„TEATRALNE WSPOMNIENIA – odsłona druga” – to kolejna wystawa w Galerii Plakatu Polskiego ukazująca plakaty do przedstawień, które zostały zrealizowane w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Będzie można zatem zobaczyć  m.in. plakaty do spektakli Teatru Skene , Teatru Ludzi Upartych  i Agencji Artystycznej Nowakowski Impresariat Autorami prac prezentowanych na wystawie są m.in. Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski – pracownicy włocławskiego Teatru.


05 kwietnia 2018 r.
godz. 08.30 i 10.00

„PRZYGODY BALTAZARA GĄBKI” – Kto pamięta Wieczorynkę, której bohaterem był dzielny Wawelski Smok podróżujący po świecie śmiesznym gazikiem? A kto przypomina sobie, kogo szukał? I właśnie tym dzieciom, które pamiętają tę historię, i tym, które jej nie znają, teatr proponuje wyprawę do świata bajki. Przedstawienia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 11.30

„SKĄPIEC” – to przedstawienia dla uczniów klas III gimnazjów i szkół średnich to historia rodziny zamożnego mieszczanina, który sam charakteryzuje się szczególnym skąpstwem. Cecha ta przejawia się m.in. w sposobie prowadzenia domu, traktowania służby i własnych, dorosłych już, dzieci.  Spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


06 kwietnia 2018 r.
godz. 08.30

„KSIĄŻĘ I ŻEBRAK” – to adaptacja znanej powieści Marka Twaina, napisanej pod koniec XIX wieku, której akcja dzieje się w XVI wiecznej Angli. Spektakl opowiada historię zamiany miejscami dwóch chłopców – żebraka Tomka Canty’ego i księcia Edwarda. Każdy z nich chciałby sprawdzić, jak wygląda życie drugiego… Co z tego wyniknie? Czy łatwo jest znaleźć się w „obcej skórze”?. Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć  przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 10.00

„PRZYGODY BALTAZARA GĄBKI” – Kto pamięta Wieczorynkę, której bohaterem był dzielny Wawelski Smok podróżujący po świecie śmiesznym gazikiem? A kto przypomina sobie, kogo szukał? I właśnie tym dzieciom, które pamiętają tę historię, i tym, które jej nie znają, teatr proponuje wyprawę do świata bajki. Przedstawienia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 11.30

„SKĄPIEC” – to przedstawienia dla uczniów klas III gimnazjów i szkół średnich to historia rodziny zamożnego mieszczanina, który sam charakteryzuje się szczególnym skąpstwem. Cecha ta przejawia się m.in. w sposobie prowadzenia domu, traktowania służby i własnych, dorosłych już, dzieci.  Spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.


11-13 kwietnia 2018 r.
godz. 09.00 i 11.00

„CHRZEST POLSKI czyli JAK TO BYĆ MOGŁO” – historyczne widowisko sceniczne w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych dla uczniów szkół z Włocławka i okolicznych miejscowości to poetycka, wypełniona pieśniami wizja, która powstała w związku z przypadającymi w roku 2016 obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, ukazując te przełomowe wydarzenia. Teksty Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara posłużyły do stworzenia subiektywnej wersji opowieści o władcy Polan – Mieszku, który poślubiając czeską księżniczkę Dobrawę, przyjął chrzest, aby wzmocnić pozycję swojego narodu na napie ówczesnej Europy. Patronat nad tym teatralnym wydarzeniem objęli: Biskup Włocławski – Ks. Wiesław Alojzy Mering i Prezydent Miasta Włocławek – Pan Marek Wojtkowski.


12 kwietnia 2018 r.
godz. 19.00

„CHRZEST POLSKI czyli JAK TO BYĆ MOGŁO” – spektakl wieczorny dla mieszkańców miasta Włocławek i okolicznych miejscowości to poetycka, wypełniona pieśniami wizja, która powstała w związku z przypadającymi w roku 2016 obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, ukazując te przełomowe wydarzenia. Teksty Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara posłużyły do stworzenia subiektywnej wersji opowieści o władcy Polan – Mieszku, który poślubiając czeską księżniczkę Dobrawę, przyjął chrzest, aby wzmocnić pozycję swojego narodu na napie ówczesnej Europy. Patronat nad tym teatralnym wydarzeniem objęli: Biskup Włocławski – Ks. Wiesław Alojzy Mering i Prezydent Miasta Włocławek – Pan Marek Wojtkowski


13 kwietnia 2018 r.
godz. 18.00

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” –  83 PREMIERA Teatru „Skene” to adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Ferenca Molnara. Kanwą spektaklu jest historia dwóch rywalizujących grup chłopców, którzy prowadzą między sobą „wojnę” o zawładnięcie placem zabaw, nazywanym Placem Broni… Rywalizacja ta prowadzi do złożenia przez jednego z chłopców największej j ofiary – ofiary życia.


14 kwietnia 2018 r.
godz. 17.00

„HISZPAŃSKA MUCHA” – erotyczna komedia omyłek umiejscowiona w szalonych latach 30-tych XX wieku! Kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko to w pięknej oprawie angielskiego Art.deco. Będzie seksownie, tajemniczo i śmiesznie!


15 kwietnia 2018 r.
godz. 11.00

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” – spektakl Teatru „Skene”  dla całych rodzin  w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne. Adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Ferenca Molnara. Kanwą spektaklu jest historia dwóch rywalizujących grup chłopców, którzy prowadzą między sobą „wojnę” o zawładnięcie placem zabaw, nazywanym Placem Broni… Rywalizacja ta prowadzi do złożenia przez jednego z chłopców największej j ofiary – ofiary życia.


18 kwietnia 2018 r.
godz. 08.40 i 10.10

„KUBA I BUBA” – Co to jest savoir-vivre? To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą. Wie o tym para bliźniaków – Kuba i Buba – którzy poznają podstawowe pojęcia i zasady obco brzmiącego savoir-vivre’u. Te przedstawienia dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego wychowania.

godz. 11.40

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” – przedstawienie przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Ferenca Molnara. Kanwą spektaklu jest historia dwóch rywalizujących grup chłopców, którzy prowadzą między sobą „wojnę” o zawładnięcie placem zabaw, nazywanym Placem Broni… Rywalizacja ta prowadzi do złożenia przez jednego z chłopców największej j ofiary – ofiary życia.


20 kwietnia 2018 r.
godz. 19.00

„ZJAZD ABSOLWENTÓW  LMK  W 100 LECIE SZKOŁY”


23 – 25 kwietnia 2018 r.
godz. 09.00 i 11.00

„CHŁOPCY Z PLACU BRONI” – spektakle Teatru „Skene” dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z Włocławka i okolicznych miejscowości. Adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Ferenca Molnara. Kanwą spektaklu jest historia dwóch rywalizujących grup chłopców, którzy prowadzą między sobą „wojnę” o zawładnięcie placem zabaw, nazywanym Placem Broni… Rywalizacja ta prowadzi do złożenia przez jednego z chłopców największej j ofiary – ofiary życia.


27 kwietnia 2018 r.
godz. 08.30 i 11.30

„TEN OBCY” – to historia czwórki przyjaciół: Pestki, Uli, Mariana i Julka, którzy na wakacjach spotykają Zenka, rannego chłopaka, ukrywającego się przed ludźmi. Każde z bohaterów na swój sposób zaprzyjaźnia się z obcym i poznaje jego historię oraz jego dobre i złe strony. Kiedy młodzi ludzie dowiadują się, że ich Zenek jest złodziejem – świeżo zawiązana przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Ale kiedy będzie potrzebował pomocy – pomoc otrzyma. Przedstawienie dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i klas II gimnazjów w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 10.00

„PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” – to historia Plastusia, ludzika z plasteliny mieszkającego w piórniku, mającego duży nos, odstające uszy i zielone majteczki, który swoje przygody opowiedział Pamiętnikowi. To na jego kartkach Plastuś narysował i opisał swój piórnikowy świat, w którym przyszło mu żyć. Pamiętnik Plastusia i jego Kartki chętnie przedstawią mieszkańców piórnika, bo nie każdy wie, jakie to barwne towarzystwo. Przedstawienie dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

godz. 19.00

„PRZEPRASZAM, CO PAN TU ROBI” – komedia napisana przez Arkadiusza A.Grochota według pomysłu Arkadiusza Pawlaka to historia postaci, które są bliskie każdemu z nas. To historia, w której zobaczymy siebie, wujka, sąsiada. Ta sztuka rozśmieszy, zaskoczy, momentami oburzy…


29 kwietnia 2018 r.
godz. 11.00

„AWANTURKA Z LEŚNEGO PODWÓRKA” –  to pełna przygód  i humoru bajka dla najmłodszych bywalców Teatru, choć   i „doroślaki” dobrze się będą na niej bawić, przygotowana przez Agencję Artystyczną Bajlandia z Warszawy. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii, opierająca się na interakcji z dziećmi. Przedstawienie wystawiane będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.


Wszystkich naszych widzów zachęcamy również do zapoznania się z repertuarem Teatru Baj Pomorski w Toruniu, dzięki którego życzliwości mamy możliwość korzystania z profesjonalnych lalek teatralnych w trakcie zajęć warsztatowych „Teatr Przedmiotu” prowadzonych w Teatrze Impresaryjnym w sezonie artystycznym 2017/2018.