„Wielkanocne Tarapaty”

Wiele napisano bajek, baśni, przypowieści związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. O Świętach Wielkanocnych jakby nieco zapomniano. A przecież to są wspaniałe święta, może bez śniegu i choinki, ale za to z kolorowymi palmami, pisankami, zajączkami, kurczaczkami i święconkami… Warto zatem poznać świąteczne zwyczaje.

Wielkanocne Tarapaty - plakatDlatego właśnie Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego chciałby przybliżyć te zwyczaje zapraszając na barwne, widowiskowe, a przede wszystkim świąteczne przedstawienie pt: „Wielkanocne tarapaty”.

Spektakl, który powstał przy współpracy z Agencją Nowakowski Impresariat, na włocławskiej scenie teatralnej zaprezentują aktorzy płockiego Teatru Dramatycznego oraz rodzimego Teatru Ludzi Upartych.

Tarapaty… to rozśpiewana opowieść o przygodach Zajączka Maurycego, który jest znanym w całym wielkanocnym koszyku kolekcjonerem pisanek. Pewnego wiosennego popołudnia, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, koszyczek z pisankami znika.

Przyjaciele Maurycego – Zbynio i Mela – wraz z pozostałymi znajomymi bohatera pomagają odnaleźć pisanki, bez których trudno sobie wyobrazić Święta Wielkanocne…

Widzowie mają okazję w trakcie poszukiwań zapoznać się z niektórymi, dawno zapomnianymi, zwyczajami wielkanocnymi.

Przedstawienie, grane w planie żywym i lalkowym, bogato ilustrowane piosenkami, wystawione będzie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych.


„Wielkanocne Tarapaty”
20 marca 2016 roku, godzina 11.00

Muzyka: Paweł Ptaszkiewicz
Grają: Anna Mika, Szymon Cempura/Katarzyna Michalska, Hanna Chojnacka-Gościniak/Małgorzata Ilasz, Piotr Świtalski

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł
Bilety w sprzedaży od 28 lutego 2016 roku.
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00-18.00 oraz w dni wolne od pracy 1-na godzinę przed planowanym przedstawieniem, tel. 54 231 47 66