Moralność Pani Dulskiej

Szanowni Państwo!

27 marca, jak co roku, przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. 
Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego przygotował prawdziwą ucztę teatralną dla swoich Widzów. Jedną z nich jest przedstawienie pt: Moralność Pani Dulskiej, które powstało na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie, które i dzisiaj jest bardzo aktualne.

Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości.

 

Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.

 

Zapraszamy zatem na to teatralne wydarzenie, zapewniając Państwu wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa. Jednocześnie informujemy, że Widzowie w trakcie przedstawienia powinni mieć zakryte usta i nos.

Życzymy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy, a ludziom sceny w Dniu Ich Święta satysfakcji z wykonywanych zadań i obowiązków!


Moralność Pani Dulskiej

27 marca 2021 r.      godz. 17.00

Reżyseria: Jan Polak,
Muzyka i dźwięk: Piotr Matuszkiewicz,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Występują: Katarzyna Salamończyk, Karolina Gorzycka, Katarzyna Michalska,
Katarzyna Misiak, Katarzyna Maciejewska, Natalia Wysocka,
Urszula Zbonikowska, Adrian Domanowski, Piotr Gutowski,


Ceny biletów:
*PARTER – 10 zł
*BALKON – 10 zł

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45, oraz w dniu spektaklu od godz. 16.00 do chwili jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66