„Dwie morgi utrapienia”

Rok 2015. Polska. Ścisłe centrum wielkiego miasta. Tysiące samochodów na ulicach, tłok, korki, zadymienie, zastraszające tempo życia. Metr kwadratowy działki osiąga tu kosmiczne ceny. Zresztą tej ziemi już dawno w mieście brakło, już dawno wszystko zostało sprzedane…

Dwie morgi uprawnienia - plakatAle chwileczkę… cóż to takiego? Tuż za miejskim parkiem, tą resztką zieleni w śródmieściu, rośnie cebula? A tam dalej zieleni się dorodny seler? Niemożliwe? A jednak. To gospodarstwo Mariana Koseli – polskiego chłopa, który uparł się, że tego ostatniego hektara nie sprzeda, choćby nie wiem co… Nie ulega również namową własnych dzieci. Bo nie jest sztuką dobrze sprzedać, ale na czas i dobrze kupić. Gospodarz od którego wszyscy chcą nabyć jego dwie morgi pozostaje jednak nieugięty. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić poważne rodzinne interesy… Niemałą rolę odgrywa też przyjazd pięknej dwudziestolatki Krysi. A, że Krysia jest dziewczyną, którą – od chwili narodzin – prześladuje pech, więc i jej pobyt u Koseli różami usłany nie będzie. Kosela będzie dwoił się i troił, by wszystkie sprawy rodzinne uporządkować. Jak mu to wyjdzie? Ano… musicie to Państwo sami zobaczyć…

Dwie morgi utrapienia – prawdopodobnie największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru napisany przez Marka Rębacza specjalnie dla Jana Kobuszewskiego.

Sztuka, która do dziś jest rekordzistą Polski, jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru (Teatr Kwadrat, 10 lat na afiszu!). W 2002 roku, na podstawie sztuki, powstał film pt: „Zróbmy sobie wnuka”, do którego autorem scenariusza był również Marek Rębacz.

W grudniowy, sobotni wieczór przedstawienie to zagości na włocławskiej scenie… Kupując bilet na to teatralne wydarzenie możecie Państwo sprawić sobie i swoim bliskim wspaniały prezent Mikołajkowy!

Dwie morgi utrapienia
5 grudnia 2015 r. godz. 19.00

Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz
Grają: Andrzej Grabarczyk Katarzyna Glinka, Klaudia Halejcio, Mikołaj Roznerski, Tadeusz Chudecki

Ceny biletów:
• Parter – Normalny 75 zł, Ulgowy 65 zł, Rząd XVIII 55 zł
• Balkon – 40 zł

Bilety w sprzedaży od 16 listopada 2015 r.
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godzinach 10.00 – 18.00, telefon: 54 231 47 66