Tygrys Pietrek

Twórcy

Scenografia:
Erdrich Luber
Adaptacja i reżyseria:
Wiesław Kusa
Muzyka:
Dariusz Walichniewicz
Lalki:
Zbigniew Przybysz

Występują

Agnieszka Korpal
Kamil Bielak
Wiesław Kusa

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
20
Ulgowy:
15
Rząd XVIII:
15
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 do jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza wszystkich, którzy pozostają na czas Ferii Zimowych 2020 w mieście – dzieci, mamusie, tatusiów, babcie i dziadków – czyli całe rodziny – na przedstawienie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne pt: Tygrys Pietrek.

To opowieść o małym Tygrysku imieniem Pietrek, który wszystkiego się lękał. Za brak odwagi zostaje surowo ukarany: odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Pietrek udaje się w podróż, by kupić odwagę. Próbuje ją uzyskać od Żołnierzy, Indian, Kowbojów… Gdy powraca z nieudanej wyprawy po odwagę, dowiaduje się, że jego Mama zachorowała.

Nie zważając na burzę, ulewę, ciemność i pioruny mały Tygrysek udaje się w niebezpieczną podróż przez góry, by sprowadzić lekarza. Ten, wymagający wielkiej odwagi, czyn zostaje nagrodzony. Jak? O tym dowiedzą się Ci, którzy w lutową niedzielę zasiądą w teatralnych fotelach.

Jedno jest pewne, że przeżywając te historie Pietrek nauczył się, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie tylko o sobie.

Spektakl na włocławskiej scenie wystawi Teatr Vaśka z Torunia, który przywozi ze sobą pomysłowe lalki, barwną scenografię i łatwo wpadającą w ucho muzykę. Słowem spektakl lalkowy dla każdego!

Skip to content