Trzy świnki

Twórcy

Reżyseria:
Beata Beling
Muzyka:
Artur Beling

Występują

Artur Beling
Beata Beling
Sławomir Krzywiźniak

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
20
Ulgowy:
15
Rząd XVIII:
15
Balkon
15

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 do jego rozpoczęcia, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Opowieść o trzech sympatycznych prosiaczkach i strasznie głodnym wilku to bajka uwielbiana przez dzieci na całym świecie, która pierwszy raz została spisana przez Jacoba i Wilhelma Grimm, czyli niezawodnych braci Grimm…

Dawno temu żyły sobie razem z mamą trzy małe świnki. Jednak były bardzo biedne, dlatego ich mama postanowiła wyprawić je w świat, aby wybudowały własne domy i usamodzielniły się. Tylko jedna świnka była pracowita i ona od razu wzięła się do budowania. Zajęło jej to dużo czasu i kosztowało sporo wysiłku, jednak udało się jej postawić solidny, murowany dom. Jakie domy i z czego wybudowały pozostałe? Jaka w tym wszystkim była rola bardzo głodnego wilka?

Na te i inne pytania znajdą odpowiedź ci, którzy zasiądą na widowni włocławskiego Teatru i obejrzą przedstawienie przygotowane przez Teatr Trójkąt z Zielonej Góry, który do Włocławka przywozi oryginalny, bardzo dowcipny scenariusz spektaklu, w którym wykorzystano technikę dużych lalek, prowadzonych przez trójkę aktorów w przestrzeni sceny, na której pojawiają się także domki trzech świnek, budowane na oczach Widzów, mieszczące się na początku w trzech kolorowych skrzyniach składających się na scenografię przedstawienia.

Spektakl jest w pewnym stopniu interaktywny, co daje młodej widowni możliwość bezpośredniej ekspresji jej emocji, co znajduje wyraz we współpracy dzieci w trakcie opowieści. Całość została oprawiona autorską muzyką, nagraną częściowo za pomocą dziecięcych zabawek i instrumentów.

Opowieść niesie uniwersalne przesłanie, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.

Przedstawienie wystawione zostanie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne


Skip to content