Moralność Pani Dulskiej

w ramach projektu "Teatr dla seniora"

Twórcy

Autor:
Gabriela Zapolska
Reżyseria:
Jan Polak
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Muzyka:
Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy:
Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Występują

No items found

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Dla wszystkich włocławskich seniorów bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Teatru od 8 listopada br. w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66.


Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza wszystkich włocławskich seniorów na spektakl „Moralność Pani Dulskiej”, który zostanie wystawiony w ramach realizowanego przez Teatr projektu pn. „Teatr dla seniora”

Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości.

Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.

Spektakl przygotowany został przez aktorów Teatru Ludzi Upartych. Reżyserem przedstawienia jest Jan Polak.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Teatr zobowiązany jest do udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 75% liczby miejsc na widowni. Do tak ustalonej maksymalnej liczby widzów lub słuchaczy nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Skip to content