Księżniczka na ziarnku grochu i nowe szaty króla. PREMIERA.

PREMIERA

Twórcy

Autor:
Jan Christian Andersen
Scenariusz i reżyseria:
Mieczysław Synakiewicz
Światło:
Włodzimierz Stawisiński
Muzyka i dźwięk:
Piotr Matuszkiewicz, Jagoda Sobolewska

Występują

Dzieci z Teatru Skene

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
30
Ulgowy:
20
Balkon
20

Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00,  tel. 54 231 47 66 oraz za pośrednictwem biletyna.pl


Czas trwania

60 minut

Kategoria wydarzenia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na 89 PREMIERĘ Teatru „Skene”, która powstała na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt: Księżniczka na ziarnku grochu i nowe szaty króla.

 

 

 

W baśniowym świecie jest takie państwo, którym rządzi Król Głuposław Najmądrzejszy.  Ma żonę Złotosławę i syna królewicza. Król nie interesuje się poddanymi i państwem. Zainteresowany jest tylko sobą i tym, żeby wszyscy go podziwiali. Za okazywanie mu podziwu i chwalenie go otrzymuje się wysokie stanowiska i pieniądze. Stąd też cały królewski dwór             to zgraja królewskich lizusów i głupców. Pewnego dnia w królestwie tym pojawia się para oszustów, którzy oferują Królowi uszycie za duże pieniądze najwspanialszych na świecie szat. Jednak szaty te będą mogli zobaczyć tylko ci, którzy są szlachetnie urodzeni. Oczywiście, cały  zakłamany dwór widzi te materiały, z których rzekome szaty będą szyte. W tym samym czasie Królowa wpada na pomysł, aby znaleźć przyszłą żonę dla Królewicza. Ogłasza casting Księżniczek. Te się pojawiają, jednak żadna z nich nie pasuje na przyszłą żonę dla Jej syna. Pojawia się jednak, zupełnie przypadkowo, jeszcze jedna Księżniczka. Co prawda biedna, ale Książę się nią zachwyca. Królowa chce kandydatkę sprawdzić i pod materace w łóżku, w którym ma spać wybranka, wkłada ziarnko grochu…Nadchodzi dzień, w którym Król ma się pokazać światu w nowych szatach, a Królewicz przedstawić kandydatkę na żonę… A jak to się wszystko zakończy? Tego nie przewidział nawet sam Andersen. To trzeba zobaczyć w Teatrze!

Skip to content