Brzydkie kaczątko

Twórcy

Reżyseria:
Wiesław Kusa
Muzyka:
Krzysztof Zaremba

Występują

Agnieszka Korpal
Wiesław Kusa

Terminy

Aktualnie brak terminów dla tego wydarzenia

Bilety

Normalny:
15
Ulgowy:
10
Rząd XVIII:
10
Balkon
10

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00, tel. 54 231 47 66


Kategoria wydarzenia

Spektakl rozpoczyna się w sklepie ze starociami, który odwiedza bardzo smutna i przygnębiona dziewczynka. Usposobieniem i charakterem dziewczynka przypomina sklepikarzowi bajkową postać brzydkiego kaczątka i w tym miejscu rodzi się pomysł na opowiedzenie tej cudownej baśni.

Na oczach Widzów sklep zmienia się w wiejskie podwórko, a następnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiają się poszczególni bohaterowie przedstawienia – kaczka, kaczor, starowinka, parka rozwrzeszczanych dzieciaków, piękne białe łabędzie i oczywiście Brzydkie Kaczątko.

W trakcie trwania spektaklu wielokrotnie zmieniają się krajobrazy i pory roku. W tej scenerii Brzydkie Kaczątko wędruje po świecie, szukając ciepła, miłości, zrozumienia i przyjaciół, spotyka na swej drodze wiele postaci, które nie potrafią i nie chcą mu pomóc, a wręcz przeciwnie krzywdzą je i poniżają. Jednak jak to w baśniach bywa, smutek i cierpienie zostają wynagrodzone i wszystko dobrze się kończy, a dziewczynka ze sklepu z pamiątkami uświadamia sobie, że w niej także drzemie piękny łabędź, w którego może zamienić się kiedy tylko zechce.

Brzydkie Kaczątko to przedstawienie oparte na znanej baśni J.Ch.Andersena pod tym samym tytułem. Całość ubrana jest w piękną muzykę, która skłania Widzów do refleksji i przemyśleń. Celem przedstawienia jest uświadomienie młodej widowni, choć nie tylko, że różnice w wyglądzie nie są powodem do poniżania i wyśmiewania. Nieśmiałym pragnie dodać pewności siebie, a zbyt zarozumiałych uczy tolerancji.

Skip to content