„Po co są matki”

Morze. Plaża. Parasol. Dwa łóżka. Dwa drinki. Dwie kobiety. Matka i córka.

Sztuka Hindi Brooks pt: Po co są matki? w reżyserii Roberta Glińskiego i w wykonaniu Joanny Żółkowskiej i Pauliny Holtz na co dzień grana w warszawskim Teatrze Polonia podejmuje odwieczny problem relacji matki z córką. Czy wystarczą im „czułe słówka”, aby zmienić toksyczną miłość w uczucie prawdziwe?

Po co są matki - plakatSztuka utrzymana jest w lekko komediowej konwencji. Obie aktorki grają bardzo swobodnie, dzięki czemu kreują na scenie interesujące postaci. Przedstawienie pokazuje, że więzi łączące kobiety, pomimo ich różnych pozycji życiowych, mogą być na płaszczyźnie emocjonalnej bardzo głębokie. Jeden wspólny wyjazd może bowiem wystarczyć, aby dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy i poznać mroczne tajemnice wspólnej przeszłości… Chyba nie można sobie wyobrazić sztuki, w której matki i córki pokazane są dokładniej i prawdziwiej, niż ta, w której grają aktorki połączone taką właśnie więzią.
Humor tego spektaklu scharakteryzowany został przez portal Teatr dla Was jako „specyficzny humor spod znaku Woody’ego Allena”.

„…Po co są matki? Może właśnie po to żebyśmy w ich braku zrozumienia dla nas i naszym dla nich mogły potwierdzić własną ewolucję. Z nieustającą nadzieją, że pomimo wszelkich podobieństw jednak idziemy własną drogą…”.

Mamy nadzieję, że wszelkie spory i niedomówienia wyjaśni spektakl, na który zapraszamy w majowy wieczór z okazji Dnia Matki.


Hindi Brooks
„PO CO SĄ MATKI?”
25 maja 2018 roku, godzina 19.00

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Robert Gliński
Konsultacje muzyczne: Paweł Lucewicz
Scenografia: Maciej Preyer
Kostiumy: Tomasz Ossoliński
Projekcje multimedialne: Tomasz Florkiewicz
Występują: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00, oraz w dniu spektaklu od godz. 13.00, tel.: 54 231 47 66