„Pimpuś Sadełko”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na przedstawienie, które zrealizowane zostało przez Fundację Szafa Kultury na motywach bajki Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, a które na włocławskiej scenie zaprezentują aktorzy warszawskiego Teatru Itakzagramy.

„Pimpuś Sadełko” - plakat„…Szkoła Pani Matusowej znane w świecie ma przymioty.
Uczęszczają do niej wszystkie dobrze wychowane koty…”

Jednym z uczniów słynnej szkoły Pod Pierogiem zostaje Pimpuś , mały rozpieszczony jedynak, który ma nauczyć się wszystkiego, co porządny kotek wiedzieć powinien. Szybko udaje mu się zdobyć nowych kolegów, ale że nauka nie była jego mocną stroną i ciągle starał się wymigać od szkolnych obowiązków, od jego figli szkoła wkrótce stanęła na głowie! Co się wydarzy i czy Pimpuś kiedykolwiek się zmieni na lepsze, przekonają się Ci, którzy zasiądą na widowni włocławskiego Teatru.

Zapraszamy na zupełnie nową wersję bajki Marii Konopnickiej, przybliżającą młodym widzom tę klasyczną opowieść, dobrze znaną ich rodzicom i dziadkom. Spektakl przygotowany w formie musicalu lalkowego oczaruje publiczność w każdym wieku wspaniałymi piosenkami, przy których nie da się spokojnie usiedzieć, oraz licznymi okazjami do interakcji z bohaterami, dzięki którym dzieci nie tylko lepiej zapamiętają historię Pimpusia, ale również mogą przyswoić sobie wiele cennych wiadomości na temat dobrego wychowania, w myśl zasady, że najlepiej uczy się poprzez zabawę.

Przedstawienie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.


„Pimpuś Sadełko”
10 czerwca 2018 roku, godzina 11.00

Scenariusz i reżyseria: Joanna Mazewska
Muzyka: Katarzyna Waszkiewicz
Ruch sceniczny: Agnieszka Senderowska
Scenografia i lalki: Dorota Jarząbek-Rogaczyk, Joanna Mazewska
Występują: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Dorota Jarząbek-Rogaczyk, Katarzyna Wypchło

Ceny biletów:
PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł,
BALKON – 10 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00, tel.: 54 231 47 66