Kopciuszek na Dzień Dziecka…

Chcecie Państwo zrobić przyjemność swojemu dziecku w dniu Jego święta? Chcecie by było uśmiechnięte i zadowolone? Chcecie patrzeć na Jego radość i w niej uczestniczyć? Nic prostszego – zaproście swoją pociechę do Teatru na kameralne przedstawienie pt: Kopciuszek.

Wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, ale kto potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy? W starożytności (w Egipcie lub w mitologii grecko-rzymskiej), a pierwsza jej zapisana wersja powstała w VII wieku przed naszą erą w starożytnej Grecji. Wynika z tego, że Kopciuszek towarzyszy nam już od ponad dwu i pół tysiąca lat!
Najbardziej znane opracowania literackie tej opowieści są znacznie młodsze i pochodzą z XVII (Charles Perrault) i XIX (bracia Grimm) wieku. Stworzono na ich kanwie wiele spektakli teatralnych i realizacji filmowych. Wszystko to sprawia, że Kopciuszek jest tytułem rozpoznawalnym przez wszystkie dzieci na całym świecie.

Teatr Ludzi Upartych realizuje przede wszystkim spektakle dla młodzieży i dorosłych, ale ma w swoim repertuarze również przedstawienia dla dzieci, m.in. „Lokomotywę”, „Królewnę Śnieżkę”, „Krasnoludki są na świecie”, „Pchłę Szachrajkę” czy „Brzechwa dzieciom”. I właśnie Jan Brzechwa, wybitny poeta piszący również dla dzieci jest autorem tekstu, który posłużył nam do stworzenia naszego najnowszego spektaklu.

Mamy nadzieję, że najmłodsi widzowie znajdą w nim wszystko, czego oczekują idąc do Teatru. Będzie piękny, dowcipny, wierszowany tekst, będą kolorowe kostiumy, będą piosenki. Na scenie – oprócz tytułowej bohaterki – pojawią się: Macocha i jej córki: Haneczka i Kasieńka, Król, Królewicz, Wróżka, Herold i Dwórka. Pojawią się i sami widzowie, bo spektakl stworzy im możliwość bezpośredniego udziału w scenicznej akcji. Wierzymy, że dorośli także znajdą w tym przedstawieniu coś dla siebie. Tym bardziej, że wielu z nich chodzi na spektakle dla najmłodszych nie tylko dlatego, żeby towarzyszyć swoim pociechom.

Nie ma się, Kochani, czego wstydzić. Wszyscy, bez względu na wiek, lubimy baśnie!

Na przedstawienie, które wystawiane będzie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zapraszamy więc dzieciaki od lat 4 do 100!


„Kopciuszek”
1 czerwca 2019 r. godz. 10.30, 12.00

Reżyseria: Jan Polak,
Muzyka i realizacja dźwięku: Piotr Matuszkziewicz,
Światło: Włodzimierz Stawisiński
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Występują: Wiktoria Borowska, Katarzyna Misiak, Angelika Skwarska, Katarzyna Michalska, Agata Szymańska, Zuzanna Wojciechowska, Adrian Domanowski, Michał Murawski, Piotr Gutowski,

Ceny biletów:
Normalny – 15 zł
Ulgowy – 10 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 9.30, tel. 54 231 47 66