FESTIWALE, FESTIWALE…

MASKI 2016 - plakatOgólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych „Maski” po jedenastu odsłonach przeszedł do historii. Dziękuję Paniom: Agnieszce Wojciechowskiej i Małgorzacie Ćwikowskiej – pomysłodawczyniom przeglądu, Elżbiecie Rutkowskiej – niestrudzonej poszukiwaczce sponsorów, dziękuję pozostałym pedagogom i młodzieży z II L.O. im Mikołaja Kopernika za wieloletnią współpracę. Dziękuję Patronom, Patronom Medialnym, Sponsorom, przede wszystkim zaś Uczestnikom wszystkich edycji Masek: Członkom Zespołów i Opiekunom. To była inspirująca i twórcza przygoda.

Życie nie znosi próżni. W przyszłym sezonie zainaugurujemy Konfrontacje Teatrów Amatorskich Kto TAm. W tym tytule mieści się nie tylko skrót nazwy nowego festiwalu, ale także pytanie: kto będzie corocznie reprezentował Polskę na Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy.

Ten ostatni po raz trzynasty zagości w tym roku na włocławskiej scenie. Z radością informuję, że organizatorzy, czyli DKTK i Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, przed niespełna dwoma tygodniami otrzymali z Senatu RP wspaniałą wiadomość. Projekt uzyskał 98 na 100 pkt od komisji kwalifikującej wnioski, które w liczbie 704 spłynęły z całej Polski. Ta ocena sprawiła, że przyznano nam 100% wnioskowanej kwoty. 27 czerwca przyjadą do Włocławka polonijne zespoły teatralne z Ukrainy, Litwy i Białorusi. W sumie 120 uczestników i osiem zespołów. W konkursie weźmie też udział jeden zespół z Polski. Jeśli dodamy do tego „wieczory gospodarzy”, czeka nas co najmniej 18 spektakli w ciągu pięciu festiwalowych dni. Zapraszamy.

Jan Polak

Zapraszamy  do zapoznania się ze stroną internetową: http://festiwale.teatrwloclawek.pl/