Madagaskar

Aktualności

MADAGASKAR w reż. Gosi Dębskiej,  przedstawienie rekomendowane do objazdu w ramach tegorocznej edycji Programu Teatr Polska. Spektakl jest efektem koprodukcji Teatru Papahema ze stołecznym Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.
MADAGASKAR to niezwykle atrakcyjny wizualnie spektakl, który nasycony jest piękną treścią i jakże okrutną refleksją. To spektakl inspirowany losami wybitnych postaci świata polsko-żydowskiego, którzy w absurdalny niekiedy sposób mierzą się z próbą rozwikłania zagadki swej podwójnej tożsamości i – co za tym idzie – wydostania się z przeznaczonej dla jednostek wykluczonych ze społecznej świadomości metaforycznej wyspy.
Przedstawienie jest szansą na spotkanie z wybitnymi postaciami, mam tu na myśli: Stanisława LemaJuliana Tuwima, Helenę Deutsch, Helenę Rubinstein, Samuela Goldwyna Ludwika Zamenhofa. Od razu zaznaczam, że jest to widowisko niezwykle dowcipne, niestroniące od czarnego humoru, którym skrzy się scenariusz, zresztą… znakomity scenariusz autorstwa Magdaleny Drab. Co więcej – spektakl walczy o nagrody w finale 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakl skierowany jest do grup zorganizowanych, w szczególności do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.  Spektakl odbędzie się 18 październka o godz.11.00 w sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego. Cena biletu 30 zł. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 231 47 61 wew. 37

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI


Weekend seniora

Weekend Seniora z kulturą

Dodano: 12 września, 2023

casting

W Teatrze – Casting…

Dodano: 30 sierpnia, 2023

BAJKI WUJKA RIMUSA

Dodano: 22 sierpnia, 2023

Skip to content