„Zofia”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku oraz Narodowe Centrum Kultury w Warszawie zapraszają na monodram Anny Wakulik w wykonaniu Małgorzaty Pieńkowskiej pt: „Zofia”

„Zofia” - plakatIle trwa tydzień, jeśli składa się z nieustającej niedzieli? Kim są starsze panie w tramwajach? Te, których powolne ruchy ironicznie komentują młodzi i zdrowi? Co myśli trzydziestolatka, gdy bawi się z dziećmi? Do czego tęsknią panie w domu starców? Co jest w głowie czterdziestolatki, która musi pogrzebać dzieci?

Zofia to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem.

„…Jak opowiedzieć o Zofii? Niezmiernie łatwo popaść w gotowe klisze, sięgając po martyrologiczną laurkę, albo – przeciwnie – lekkomyślnie odcinając się od niemodnego dzisiaj heroizmu. Prawdziwą sztuką jest odrzucenie tych prostych figur w poszukiwaniu autentyzmu ludzkiego doświadczenia…” – mówi reżyser przedstawienia.

Tekst Anny Wakulik ucieka przed pułapkami uproszczeń. Ważniejsze są w nim moralne dylematy, poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, nadzieja i rozpacz. I właśnie ten uniwersalizm starali się oddać realizatorzy w pracy nad spektaklem.

Premiera monodramu odbyła się 9 maja br. w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie


Anna Wakulik
„Zofia”
12 grudnia 2015 roku, godzina 17.00

Reżyseria: Beniamin Bukowski
Kostiumy: Elżbieta Radke
Muzyka: Aleksandra Goetzen
Światło: Maciej Majchrzak
Występuje: Małgorzata Pieńkowska

Z uwagi na kameralność przedstawienia LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!
Promocyjna cena biletu – 10 zł
Bilety w sprzedaży od 2 grudnia 2015 roku.
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00, tel. 54 231 47 66