XIV Festiwal…

Jak co roku, nieprzerwanie od trzynastu lat, na przełomie czerwca i lipca odbywa się we Włocławku Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy. W tym roku w dniach 26 czerwca do 1 lipca, już po raz czternasty, w imprezie udział weźmie 120 młodych aktorów z Ukrainy, Litwy i Białorusi skupionych w polonijnych zespołach teatralnych działających w polskich szkołach i stowarzyszeniach. Spektakle odbywać się będą w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku przy ulicy Wojska Polskiego 13. Jak co roku biletem wstępu na przedstawienia będzie, tradycyjnie już, polska książka, którą uczestnicy zabiorą ze sobą do domu. Nie trzeba chyba dodawać, że książki przez szacunek dla naszych Gości – powinny być nowe.

Organizatorami Festiwalu są: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Dobrzyńsko-Kujawskie Towarzystwo Kulturalne, przy współpracy Senatu RP, Urzędu Miasta Włocławek i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uroczystą inaugurację zaplanowano na środę, 26 czerwca br., na godzinę 20.30, w trakcie której uczestnikom Festiwalu zostanie zaprezentowane, w ramach Wieczoru Gospodarzy, przedstawienie pt: Moralność Pani Dulskiej w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

We czwartek (27.06.br.) i w piątek (28.06.br.) o godz. 15.30 odbywać się będą Prezentacje Konkursowe, a w ramach Wieczorów Gospodarzy o godz. 20.30 będzie można zobaczyć spektakle Teatru „Skene” pt: Cwaniaczek 2 i Babcocha. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, o godz. 20.30 uczestnicy Festiwalu obejrzą film dokumentalny o Teatrze Ludzi Upartych pt: „Życie to jest teatr”.

Uroczysta Gala Festiwalu odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca 2019 r. o godz. 16.00, podczas której zaprezentowane zostanie przedstawienie wskazane przez Jury, a uczestnikom Festiwalu zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

XIV Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy – Włocławek 2019
26 czerwca – 01 lipca 2019 r.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku.
Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Włocławek
Projekt publiczny jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego