XII WFTDzG – Wieczór Gospodarzy i… renifer!

Na scenie włocławskiego Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego w dniach 28 czerwca – 3 lipca 2017 r. prezentować się będą zespoły teatralne skupiające w swoich szeregach naszych rodaków mieszkających poza granicami kraju. Włocławek w tych dniach będzie gościł 120 młodych aktorów, którzy przyjadą z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Wezmą oni udział w XII Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy. Organizatorzy, oprócz Festiwalowych Prezentacji Konkursowych, przygotowali również tzw. Wieczory Gospodarzy.

„Wielkanocny renifer” - plakat30 czerwca o godz. 20.30 w ramach Wieczoru Gospodarzy zaprezentowane zostanie przedstawienie pt: Wielkanocny renifer, na które zapraszamy uczestników Festiwalu jak i mieszkańców Włocławka.

Co wspólnego renifer ze Świętami Wielkanocy? Żeby tego się dowiedzieć trzeba zasiąść na widowni we włocławskim Teatrze i poznać młodego renifera z mikołajowego zaprzęgu, który zapragnąwszy przygód, został z nami trochę dłużej, na karnawałowe harce, aż do Wielkiego Postu i jeszcze dłużej… Jak to możliwe, czego się nauczył, czy zdołał powrócić do swoich bliskich?

Ta bajka odpowie na te pytania i śpiewająco poprowadzi, przez nie zawsze do końca znany, świat wielkopostnych i wielkanocnych obyczajów.

Barwne postaci rodem ze świątecznych tradycji pozwolą w prosty sposób przeżyć z uśmiechem ten niezwykły czas, zrozumieć jego sens, wynieść z niego kilka przydatnych nauk i przede wszystkim wiele radości.


„Wielkanocny renifer”
30 czerwca 2017 roku, godzina 20.30

Reżyseria: Jan Polak,
Scenariusz, muzyka i piosenki: Paweł Ptaszkiewicz,
Występują: Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Adrian Domanowski, Paweł Ptaszkiewicz

Biletem wstępu na to przedstawienie jest Polska książka, którą uczestnicy Festiwalu zabiorą ze sobą do domu…