XII WFTDzG – Uroczysta Inauguracja Festiwalu

28.06.17r., godz. 21.00 – Parada uliczna, widowisko plenerowe pt: „Serce Don Juana w ogniu” oraz pokaz ogniowy „Oparzelisko”, w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.

XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH ZZA GARANICY - plakat„Serce Don Juana w ogniu”, to niezwykłe widowisko oparte na osławionej historii Don Juana – niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył a także wzbudzał zazdrość.  W spektaklu poznajemy go, jako człowieka pełnego namiętności, ale i samotnego, poszukującego prawdziwego uczucia, wolnego od pozorów i konwenansów. Jawi się, jako człowiek bezsprzecznie impulsywny, porywczy, który nie dopuszcza możliwości porażki i to staje się przyczyną jego zguby. Don Juan trafia do piekła. Czy uda mu się przekonać oprawców o czystości swoich ideałów?

W przedstawieniu możemy podziwiać kunszt szczudlarzy, niezmiernie plastyczną scenografię, oraz niesamowite maski. Piękna muzyka prowadzi nas od pierwszej do ostatniej sekundy przez meandry namiętności ludzkiej duszy. Wszystko to sprawia, że jest to niezapomniane przeżycie z pogranicza teatru, baletu i misterium.

Tym wspaniałym doznaniom artystycznym, będzie towarzyszył pokaz ogniowy „Oparzelisko”. Jest to nowy projekt Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” zrealizowany w klimacie obrzędów i legend słowiańskich.

Bracia Istar i Handor ruszają w ostępy leśne w poszukiwaniu legendarnego oparzeliskowego krzewu. Krzew ów raz do roku rodzi owoce, które maja wyjątkowe właściwości. Każdy, kto spożyje oparzeliskowe owoce zostaje obdarzony niezwykłą siłą. Jednakże krzewu pilnuje tajemnicza postać, która jest wyjątkowo bezwzględna dla śmiałków chcących zbliżyć się do krzewu. Jak się potoczą losy braci? Czy zdobędą wyjątkową moc dzięki owocom krzewu oparzeliskowego? Czy wrócą cali i zdrowi do rodzinnego domu?

Oparzelisko to wzruszająca historia miłości braterskiej, malowana ogniem i pirotechniką w osłonie nocy Artyści używając pełnej gamy atrybutów żonglerki ogniowej oraz elementów pirotechniki scenicznej ukazują niezwykły, tajemniczy świat wierzeń słowiańskich. Całość opatrzona piękną muzyką i wyjątkową choreografią.