„Wielkanocne Tarapaty” dla szkół

Wiele napisano bajek, baśni, przypowieści związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. O Świętach Wielkanocnych jakby nieco zapomniano. A przecież to są wspaniałe święta, może bez śniegu i choinki, ale za to z kolorowymi palmami, pisankami, zajączkami, kurczaczkami i święconkami… Warto zatem poznać świąteczne zwyczaje.

Wielkanocne Tarapaty - plakatDlatego właśnie Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego chciałby przybliżyć te zwyczaje zapraszając Państwa i Waszych Wychowanków na barwne, widowiskowe, a przede wszystkim świąteczne przedstawienie pt: Wielkanocne tarapaty.

Spektakl, który powstał przy współpracy z Agencją Nowakowski Impresariat, na włocławskiej scenie teatralnej zaprezentują aktorzy płockiego Teatru Dramatycznego oraz rodzimego Teatru Ludzi Upartych.

Tarapaty… to rozśpiewana opowieść o przygodach Zajączka Maurycego, który jest znanym w całym wielkanocnym koszyku kolekcjonerem pisanek. Pewnego wiosennego popołudnia, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, koszyczek z pisankami znika.

Przyjaciele Maurycego – Zbynio i Mela – wraz z pozostałymi znajomymi bohatera pomagają odnaleźć pisanki, bez których trudno sobie wyobrazić Święta Wielkanocne…

Widzowie maja okazję w trakcie poszukiwań zapoznać się z niektórymi, dawno zapomnianymi, zwyczajami wielkanocnymi. Przedstawienie, grane w planie żywym i lalkowym, jest bogato ilustrowane piosenkami.


„Wielkanocne Tarapaty”
14, 15, 16 i 17 marca 2016 roku, godzina 9.00 i 11.00

Muzyka: Paweł Ptaszkiewicz
Grają: Anna Mika, Szymon Cempura/Katarzyna Michalska, Hanna Chojnacka-Gościniak/Małgorzata Ilasz, Piotr Świtalski

Cena biletu: 8 zł
Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje Dział Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej, tel. 54 231 47 60 i 54 231 47 61